Białystok. Otwarcie siedziby Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy

Hufiec pracy ze świetlicą środowiskową, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży – m.in. te podmioty znalazły swoje miejsce w otwartej w czwartek (19 września br.) nowej siedzibie Podlaskiej Komendy OHP w Białymstoku.

“Właśnie ziściło się pragnienie podlaskiej społeczności ochotniczych hufców pracy o posiadaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej siedziby, w której młodzież otrzyma kompleksowe wsparcie i pomoc z zakresu kształcenia i rozwoju zawodowego” – mówił podczas uroczystego otwarcia Adam Krzysztof Romatowski, wojewódzki komendant OHP. “Jesteśmy przekonani, że dzięki inwestycji nasza praca i nasze działania będą bardziej efektywne” – dodał komendant.

Nowa siedziba powstała w imponującym tempie

Dotychczas jednostki działające w ramach podlaskich OHP zlokalizowane były w wynajmowanych, rozproszonych budynkach. Nowa siedziba przy ul. Trawiastej w Białymstoku powstała w imponującym tempie. Kamień węgielny pod jej budowę wmurowano na początku kwietnia ub. roku. Łączny koszt inwestycji finansowanej z budżetu państwa to niemal 7 mln 600 tys. zł.

W odczytanym przez dyrektora gabinetu marszałka liście, marszałek Artur Kosicki gratulował realizacji udanej inwestycji.

 „Cieszę się, że w tym miejscu zagości nowoczesność, ale także poprawią się warunki realizacji wszystkich spraw związanych z działalnością państwa instytucji” – napisał w liście marszałek Kosicki.

Jak podkreśliła obecna na uroczystości Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, obecnie mamy dobry czas na rynku pracy, który należy poświęcić właśnie na poprawę jakości świadczonych usług przez instytucje takie jak OHP. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podziękował Komendantowi Głównemu OHP za to, że dostrzegł potrzeby podlaskiej instytucji.

“Mam nadzieję, że dobre warunki doprowadzą do tego, że wyniki, które OHP w województwie podlaskim osiągało, będą jeszcze lepsze. Życzę dobrego funkcjonowania w nowym obiekcie” – dodał minister.

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Lech Antoni Kołakowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, reprezentanci władz samorządowych, przedstawiciele środowiska lokalnych i ogólnopolskich hufców pracy, a także oświaty i nauki, duchowieństwa oraz służb mundurowych.

W nowym obiekcie zlokalizowany jest nie tylko Hufiec Pracy wraz ze świetlicą środowiskową, który zapewni młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji, oraz możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego, a także  opiekę wychowawczą nakierowaną na profilaktykę, socjalizację i resocjalizację. Jest tu także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Ma ono zapewnić młodzieży dostęp do usług rynku pracy takich jak: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe i nauka aktywnego poszukiwania pracy, organizacja szkoleń, programy rynku pracy.

Poza tym w nowej siedzibie mieści się także Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży. Instytucja gwarantuje młodzieży dostęp do usług szkoleniowych i kursowych. Jest tu także Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia „Zielona Linia”. To ogólnopolska infolinia publicznych służb zatrudniania zapewniające dostęp do informacji na temat usług rynku pracy, świadczeń oraz wsparcia oferowanego przez urzędy pracy z wykorzystaniem technicznych środków komunikacji.

W budynku przy Trawiastej 20 b zlokalizowane jest także Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży. Jest to ogólnopolska infolinia zapewniającą dostęp do informacji na temat usług świadczonych przez OHP. Siedzibę znalazło tu również biuro Podlaskiej WK OHP koordynujące działalność OHP w województwie podlaskim, i zapewniające obsługę administracyjną.

Red. M.L.

Fot. Anna Augustynowicz / UMWP

na podst. wrotapodlasia.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o