W Białymstoku trwa VI Wschodni Kongres Gospodarczy

Ponad 1500 uczestników, 700 studentów, 200 prelegentów oraz 30 debat – w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku trwa VI Wschodni Kongres Gospodarczy.

– ,,Spotykamy się tutaj, w Białymstoku, w województwie podlaskim, aby w szerokim gronie liderów życia gospodarczego, naukowców, polityków, rozmawiać o najważniejszych sprawach dla Podlaskiego i tej części Polski oraz Europy, w której nasz region się znajduje” – mówił podczas inauguracyjnej sesji marszałek Artur Kosicki.

 

 – ,,Liczę, że spotkanie wschodu i zachodu, a mam nadzieję, że także południa i północy zaowocuje różnego rodzaju ideami, przedsięwzięciami i, że wytyczone zostaną nowe drogi inwestycyjne-mówił Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski,” witając gości.

VI Wschodni Kongres Gospodarczy pobił rekord frekwencji. J

,,- Tak duże zainteresowanie pokazuje jak ważne jest to wydarzenie dla naszego regionu i jak bardzo potrzebne dla rozwoju naszych miast, województw, a także naszej kochanej ojczyzny.”-podkreślał Wojciech Strzałkowski, Przewodniczący Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości.

Głos zabrał również Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej. Przedstawiciel rządu zauważył jak prężnie rozwinął się region Polski Wschodniej na przestrzeni lat.

,,- Postrzeganie Polski Wschodniej zaczyna się zmieniać. To właśnie Wschodni Kongres Gospodarczy jest  świadectwem tego, że oprócz turystyki, chcemy korzystać z umiejętności naszych przedsiębiorców, którzy działają na skalę polską, ale także europejską.”-mówił Dariusz Piotnkowski

Listy gratulacyjne z okazji VI WKG skierowali do  uczestników i organizatorów wydarzenia Prezydent i Premier RP. List od Andrzeja Dudy odczytał doradca prezydenta Zdzisław Sokala, natomiast list od Mateusza Morawieckiego odczytał minister Dariusz Piontkowski.

Tematami wiodącymi tegorocznej edycji WKG będą inwestycje, które mają niebagatelny wpływ na rozwój całej Polski Wschodniej. Po raz kolejny zostaną też wybrane TOP Inwestycje oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej. Laureatów plebiscytu poznamy podczas wieczornej Gali w środę 25 września.

Red. OKO

Fot. Mateusz Duchnowski Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o