11 mln dla Politechniki Białostockiej na początek roku akademickiego

Politechnika Białostocka otrzymała dodatkowe środki na modernizację kierunków kształcenia, informatyzację uczelni i rozwój kadry. Fundusze te pochodzą z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój POWER 3.5.

Symboliczny czek na kwotę ponad 11 milionów złotych przekazał władzom uczelni poseł Jacek Żalek. Politechnika Białostocka znalazła się wśród 23 uczelni z całego kraju, do których trafi w sumie 250 mln złotych.

Politechnika przeznaczy środki m.in. na informatyzację uczelni, uruchomienie nowych kierunków i podnoszenie kompetencji studentów i pracowników.

Na informatyzację zostanie przeznaczone 4,7 mln zł

Prorektor ds. rozwoju prof. Joanna Ejdys mówiła, że po wprowadzeniu tego systemu poniesie się komfort pracy pracowników administracyjnych i naukowych. Informatyzacja ma objąć inwentaryzację majątku, sprawy kadrowe, księgowe, ale też sprawy dotyczące studentów.

4 mln zł zostaną przeznaczone na kształcenie

Będzie to poszerzenie oferty PB o dwa nowe kierunki: nowoczesne zarządzanie informacją o budynku oraz leśnictwo.

Środki będą przeznaczone również na podnoszenie kompetencji studentów, oraz pracowników dydaktycznych i administracyjnych uczelni.

Prof. Roman Kaczyński z PB mówił, że studenci przejdą różnego rodzaju szkolenia związane z biznesem, marketingiem czy szkolenia zawodowe. Natomiast nauczyciele akademiccy będą mogli skorzystać ze szkoleń zagranicznych, a pracownicy administracji podnosić swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania.

W sumie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do rozdysponowania miało 250 mln zł, wsparcie otrzymały 23 uczelnie z całego kraju, w tym Politechnika Białostocka.

Nowy Rok Akademicki 

We wtorek, 1 października, po przerwie wakacyjnej na Politechnikę Białostocką wróciło ponad 7,5 tysiąca studentów.

1850 osób rozpoczyna studia stacjonarne I stopnia na PB. Uczelnia kształci obecnie na 29 kierunkach.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

na podst. PAP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o