Białystok. 37. Dni Kultury Chrześcijańskiej

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku, jak co roku w październiku, organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie objął honorowym patronatem Metropolita Białostocki Arcybiskup Tadeusz Wojda. 

Inauguracja 37. Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się w niedzielę, 6 października, w Kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Bp Henryk Ciereszko. Oprawa muzyczna – Schola Cantorum Omni Die pod dyrekcją Romana Szymczuka z Parafii Św. Kazimierza.

W tym roku Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędą się pod hasłem: Czy Europa ma jeszcze duszę?

Tradycyjnie Dni Kultury Chrześcijańskiej będą obejmować część merytoryczną, tj. spotkania ze znaczącymi osobistościami polskiego życia politycznego, świata nauki i jego komentatorami. 

Wystąpią red. Bernard Margueritte, prof. Zbigniew Krysiak (Prezesa Instytutu Myśli Schumana), prof. Wojciech Roszkowski (UJ), były marszałek Sejmu i eurodeputowany Marek Jurek, aktorka Dominika Figurska – którzy przybliżą tematykę historii, teraźniejszości i przyszłości Europy w aspektach historycznych, socjologicznych, etycznych i politycznych oraz część artystyczną.

Będzie prezentacja HIOB’a Teatru EXIT z Krakowa połączona z debatą – w obiektach Kościoła Baptystów oraz imprezy muzyczne, z których najbardziej tradycyjna to koncert TOTUS TUUS organizowany przez państwo Trojanowskich. 

W programie przewidziany jest również występ chóru z Prawosławnej Parafii Mądrości Bożej. Ponadto przewidziane są także konkursy: poetycki dla starszej młodzieży szkolnej i plastyczny dla młodszych. 

Program 37. Dni Kultury Chrześcijańskiej dostępny jest na stronie internetowej KIK.

Red. M.L.

Fot. KIK w Białymstoku

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o