Czy w przyszłym roku, w Białymstoku, nie będzie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku. Orkiestra nie zagra jednak w stolicy Podlasia. Z organizacji koncertu na Rynku Kościuszki, aukcji internetowych, i imprez towarzyszących rezygnują liderki białostockiego sztabu. Powodem jest brak chętnych do pomocy i brak czasu na organizację koncertu.

“Wiedzieliśmy, że ten moment kiedyś nadejdzie, ale nie myśleliśmy, że tak szybko… “ – informuje na fanpage’u WOŚP Białystok Magda Łapińska, jedna z liderek białostockiego sztabu. “Każdy z nas wkładał w organizację Finału (…) nie tylko całe swoje serce ale i czas pomiędzy uczelnią, pracą i życiem rodzinnym. Każdy z nas działał charytatywnie. (…) Miał ogromną satysfakcję widząc kolejny rekord 8 marca i widząc kolejny sprzęt w szpitalach ale… Niestety stara “rodzina wośpowa” powoli się wykruszała bo czas pomiędzy wszelkimi obowiązkami nieubłaganie się zmniejszał” – napisała Łapińska.

Mimo rezygnacji z organizacji wielkiego koncertu w stolicy Podlasia jest szansa, że w przyszłym roku pojawią się na ulicach wolontariusze z puszkami

“W związku z sytuacją w tym roku białostocki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w składzie Magda Łapińska podejmuje się jedynie próby przeprowadzenia zbiórki na terenie miasta. Liczba wolontariuszy podczas 28 Finału WOŚP zostanie zmniejszona. Nie przewidujemy organizacji koncertu głównego, imprez towarzyszących oraz aukcji. Być może zostanie zorganizowany bieg „Policz się z cukrzycą” przez Podlaskie Stowarzyszenie “Młoda Krew” – informuje poprzez fanpage WOŚP Białystok Magda Łapińska.

Liderka białostockiego sztabu podziękowała również wszystkim za dotychczasową pomoc i wsparcie

“Dziękujemy za wieloletnie wsparcie władz Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Wszystkim naszym sponsorom, partnerom oraz wolontariuszom, bez których żaden z tych Finałów nie mógłby się odbyć. Z całego serca w swoim imieniu dziękuję całej starej, i nowej kadrze naszego Sztabu. Chyba tylko my wiemy, ile każdy Finał kosztował nas pracy, siły, nerwów, nieprzespanych nocy. Ile dał nam siwych włosów, uśmiechu, łez czasem ze smutku ale i radości. Ile powstało przyjaźni i pięknych miłości. Stokrotne dziękuje to za mało…” – dodaje Magda Łapińska.

Proces rejestracji sztabów dopiero się rozpoczął, dlatego wszystko jeszcze jest możliwe…

“Generalnie to nam trudno cokolwiek powiedzieć. Proces rejestracji sztabów dopiero się rozpoczął i tutaj sytuacja jest dość prosta, bo organizacja finałów w miejscowościach jest oddolna. Jeśli więc znajdzie się ktoś w Białymstoku, kto podejmie się organizacji Finału i zarejestruje sztab – to Finał będzie 🙂 ”  – poinformował portal Podlaskie24.pl Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. “Trudno nam cokolwiek powiedzieć przed zakończeniem procesu rejestracji. Natomiast oczywiście z niepokojem śledzimy doniesienia medialne i deklaracje dotychczasowych organizatorów WOŚP, bo ewidentnie widać, że potrzebują oni większego wsparcia i zaangażowania lokalnej społeczności. Może więc zaapelujmy do każdego, kto ma możliwość i chce pomóc, by zgłosił się do sztabu i takie wsparcie zaoferował. Może wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję. Tak czy inaczej – jeszcze nic nie jest stracone, czasu jest jeszcze sporo” – dodał rzecznik.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Podlaskie24.pl

Facebook WOŚP Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider nowy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o