Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 z Zagłębiem Lubin

Za nami mecz 18. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzyła się z z Zagłębiem Lubin. Jaga wygrały trzy ostatnie mecze przy Słonecznej.

Jagiellonia gra w kratkę, ostatnia porażka z Rakowem była dosyć bolesna. Miejmy nadzieję, że dzisiaj zobaczymy zwycięstwo.

4′ Rzut rożny dla Zagłębia. Starzyński dośrodkowuje, sporo zamieszania w polu karnym Jagi. Udaje się wybić piłkę.
9′ Rzut wolny dla zespołu gości. Starzyński strzela mocno, ale obok bramki.
12′ Wójcicki daleko wypuszcza Bartosza Bidę z prawej strony. Ten wręcz na linii końcowej dośrodkowuje. Niestety niecelnie strzela Patryk Klimala.
16′ Klimala pognał za piłką w pole karne gości, musiał odegrać do Romańczuka, który od razu oddaje strzał. Jednak trafia w obrońce.
17′ Znowu Patryk Klimala, próbuję podać piłkę do Imaza, ale wyłapuję ją bramkarz Zagłębia.

18′ Zagłębie przejmuję piłkę w środku boisku, ładny przerzut na skrzydło. Mocnym strzałem z dystansu Bohar daje prowadzenie przyjezdnym.

Zagłębie prowadzi 1 : 0

22′ Bodvarsson próbuję wrzucić w pole karne, ale robi to zdecydowanie za mocno.
24′ Goście przebili się ładnymi podaniami pod naszą bramkę. Na szczęście nie zdołali oddać strzału.
25′ Rzut rożny dla drużyny z Białegostoku. Centra Pospisila zaczyna całą serię prób strzelania bramki głową.

29′ Goście zmieniają tempo, przejmują piłkę i precyzyjnie podają. Gospodarze mają problem z dzisiejszym przeciwnikiem. Po strzale na bramkę Sandomierskiego piłka odbiją się rykoszetem i ląduje obok bramki.

30′ Dwa rzuty rożne dla gości. Na szczęście tylko jeden strzał z dystansu był do naszej bramki.
34′ Dośrodkowanie Arsenića, ale trafia w Wójcickiego. Goście zaczną od bramki.
37′ Klimala próbuję strzału, jednak zostaje od razu zablokowany.
39′ Czerwiński dośrodkowuje w nasze pole karne. Kwiecień wybija głową na rzut rożny.
44′ Jagiellonia Białystok próbuję zdobyć bramkę. Obie drużyny często walczą w środku boiska.45′ Rzut rożny dla zespołu gości i oddany strzał z daleka nad bramką. Jagiellonia Białystok schodzi do szatni ze straconą bramką.

Druga połowa.

Zmiana w drużynie Jagielloni z boiska schodzą Jakub Wójcicki i Jesus Imaz. Wchodzą Přikryl, oraz Camára

46′ Dobrze zaczęła się ta druga połowa. Centrujemy w pole karne gości, jednak bez efektów.
47′ Kolejna wrzutka w pole gości, gdzie Bida uderza głową, ale piłkę wyłapuję bramkarz Zagłębia

48′ Żółtą kartkę otrzymuje dla Ivana Runje. Niestety nie wystąpi on w następnym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

50′ Ależ mieliśmy dużo szczęścia! Kwiecień stracił piłkę, Białek podał w polu karnym do Bohara, ale ten pudłuje z kilku metrów.

52′ Kolejna żółta kartka dla Ivana Runje za nadepnięcie na nogę przeciwnika.

Musiał zejść z boiska z czerwoną kartką. Gramy w dziesiątkę.

55 Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin).

56′ Ostatnia zmiana, boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Andrej Kadlec.
58′ Jagiellonia Białystok nie ma zamiaru się poddać, tworzymy groźne akcje.

59′ Kolejną, już piątką żółtą kartkę ogląda Martin Pospisil.

60′ Damian Oko z zespołu gości uderza wysoko nad naszą bramką.

63′ Dośrodkowanie goście po rozegranym na krótko rzucie rożnym. Kolejną bramkę próbują zdobyć strzałem z głowy, jednak dobrze broni Sandomierski.
66′ Bartosz Slisz strzał z dystansu, jednak na szczęście po raz kolejny broni Sandomierski.
69′ Jagiellonia mocno w defensywie. W nasze pole karne piłkę ślę Starzyński, ale na wysokości zadania stają teraz nasi obrońcy.
72′ Akcja żółto-czerwonych w polu gości. Piłka po rykoszecie ląduje za linią końcową.

76′ Gospodarze próbują wyrównać. Potrafimy znaleźć na szesnastym metrze gości. Camara zza pola karnego oddaje dobry, jednak niestety strzał obok bramki Zagłębia.

79’ Rzut rożny dla Jagi. Dośrodkowanie, a Forenc musi interweniować.

81′ Mocny strzał z dystansu Pospisila, jednak znowu broni bramkarz gości. Chwilę później strzela Romańczuk, ale zostaje zablokowany.

84′ Po rzucie rożnym Juan Camára z dystansu, jednak wysoko nad poprzeczką.
89′ Mocny strzał Starzyńskiego ze stałego fragmentu na bramkę Sandomierskiego, jednak nasz bramkarz dobrze broni.

90+1′ Żółta kartka dla Patryka Klimali.

90+2′ Z lewej strony naszego pola strzela Szysz, jednak nad poprzeczką. Zmiana w drużynie gości.
90+3’ Zamieszanie po rzucie rożnym dla zespołu z Białegostoku.

Jagiellonia starała się, ale niestety przegrała. Ostatnio grała w kartkę, jednak dzisiaj bez zwycięstwa.Mimo, że graliśmy z jednym zawodnikiem mniej, to próbowaliśmy zdobyć bramkę na wyrównanie.

Statystyki z meczu

Kolejna szansa na zwycięstwo 15.12. Jagiellonia Białystok u siebie zmierzy się z Lechią Gdańsk.