11 września I Podlaski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich–Smaki Podlasia

Wkrótce na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie odbędzie się I Podlaski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Podlasia

Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza na festiwal, który zaplanowano 11 września 2022 r. z udziałem i na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

„Smaki Podlasia” wpisały się już w kalendarz imprez na terenie województwa podlaskiego. Tegoroczna edycja będzie jednak miała wyjątkowy charakter. Głównym celem przedsięwzięcia jest skrócenie drogi produktów od pola do stołu, wsparcie lokalnych producentów i rolników zarejestrowanych w bazie produkty.podlaskie.eu prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego – inicjatywę Samorządu Województwa Podlaskiego. W programie przewidziano liczne konkursy – zarówno dla kół gospodyń wiejskich, jak i producentów.

Podczas trwania festiwalu – bezpłatnego dla publiczności – będzie można poznać tradycje i zwyczaje związane z produkcją poszczególnych tradycyjnych produktów regionalnych, jak też ludowej kultury w formie występów zespołów folklorystycznych oraz upowszechniania wiedzy o tradycyjnym stroju podlaskim. Planowane są też stoiska podlaskich producentów oraz twórców rękodzieła. Będzie możliwość zakupu produktów lokalnych bezpośrednio od producenta.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Red. M.L.

Fot. Paweł Krukowski UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy