Bielmlek nie wypłacił pracownikom 1,6 mln złotych

Bielmlek nie wypłacił pracownikom 1,6 mln złotych

Ponad milion sześćset tysięcy złotych. Tyle wynoszą zaległości Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek wobec pracowników. Wniosek o ukaranie osoby za to odpowiedzialnej przesłał do sądu Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku.

Po kontroli na wniosek pracowników okazało się, że zarządca sądowy spółdzielni nie wypłacił pensji i innych świadczeń związanych ze stosunkiem pracy. Zarzut naruszenia praw pracowniczych przez niewypłacanie wynagrodzenia dostała Alina Sobolewska. Radca prawny i zarządca sądowa bielskiej mleczarni w restrukturyzacji tłumaczy, że nie miała skąd wziąć pieniędzy na pensje.

,,Moim obowiązkiem jest doprowadzić do finału restrukturyzację Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek” – tłumaczy radca Alina Sobolewska.

 

Sytuacja Bielmleku jest coraz gorsza. Niedawno z  przejęcia spółdzielni zrezygnowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

OSM Piątnica się wycofuje. Czy to koniec Bielmleku?


Powodem tej decyzji miała być m.in. ocena ryzyka związanego z tą transakcją.

Mleczarnia Bielmlek  ma ok.240 milionów długu. Roszczenia za niezapłacony prąd zgłosił  już Zakład Energetyczny. Trwają jeszcze negocjacje z  Grupą Laktopol-Polindus. Grupa ta chciała wcześniej przejąć mleczarnię z Bielska, której grozi upadłość i która wstrzymała odbieranie mleka od dostawców, czyli rolników.

Przejęcie Bielmleku przez OSM Piątnica zatrzymane

 

Red. OKO


1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy