Jaświły. Dziecko przewoziło pijanego sąsiada ciągnikiem

Jaświły. Dziecko przewoziło pijanego sąsiada ciągnikiem

 

Monieccy policjanci spotkali się z niecodzienną sytuacją. Podczas patrolu w miejscowości Jaświły zauważyli ciągnik, którym kierowało dziecko. Obok siedział mężczyzna. Na widok radiowozu osoby zamieniły się miejscami. Jak się okazało 33 – latek udostępnił pojazd 12 – latkowi.

Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Monieccy policjanci z ruchu drogowego spotkali się z niecodzienną sytuacją. Patrolując ulice miejscowości Jaświły,  około 16, zauważyli ciągnik rolniczy, którym kierowało dziecko. Na miejscu pasażera siedział natomiast dorosły mężczyzna. Osoby te na widok radiowozu zamieniły się miejscami. Jak się okazało 33 – latek, opiekując się 12 – letnim sąsiadem, pozwolił mu kierować ciągnikiem.

Żeby tego było mało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalszym losem 33 – latka zajmie się teraz sąd.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalają także zakres jego odpowiedzialności, jeżeli chodzi o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Red. OKO

Fot. archiwum

KPP Mońki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Nie róbmy sęsacji

Partnerzy