Kłopoty rolników z Plutycz Andrzeja i Gienka


Andrzej Onopiuk z programu Rolnicy.Podlasie postanowił opowiedzieć o swoich kłopotach.To kłopoty prawne. Rolnicy za zasypywani pozwami sądowymi, wpływa na nich wiele skarg.

Swoje problemy opisuje tak:

Długo się zastanawiałem czy napisać ten post. Jest to dla mnie trudne. Będzie dłuugo.. Od jakiegoś czasu zmagam się z kłopotami związanymi z oskarżeniami.. Zapytacie, o co chodzi? A o krowę, która wlazła na pole sąsiada, a o konie które przekroczyły rzekę i chodziły po polu z innymi końmi, a to o drogę polną po której tylko ja nie mogę jeździć.. jest tego jeszcze więcej. I zapytacie dlaczego? Jak to na wsi, różne są sytuacje, ale już denerwuje mnie ta zazdrość i złość innych. No jak można to nazwać?

Ja nie z tych co zgłaszają takie rzeczy, bo to tylko zwierzę, krzywdy tym nie wyrządza człowiekowi. Też inni korzystają z drogi polnej, która do mnie należy, i nie moje krowy czy pies wchodzą na moje pole czy podwórko. Nie dzwonię, nie jeżdżę, nie piszę donosów, bo tak to trzeba nazwać.

A może czas to zmienić? Nie, ja nie z tych żeby uprzykrzać komuś życie i pisać „głupie pisma”.

Wiecie że mnie zatrzymała policja, za uderzenie policjanta. Nigdy nie uderzyłem nikogo a tymbardziej policjanta. Jeśli na Komendę Policji wpływają setki zgłoszeń przeciwko mnie i ojcu to nie dziwne że interwencje są u nas często. Nazywam to smutną „tradycją”, kiedy po raz kolejny odbieram polecony z poczty.

Mamy sprawy sądowe. Chociażby za „zbiórki”, za skrzynkę dla odwiedzających, za brak maseczki na wsi, czy wcześniej wspomniane konie i krowy. Jak to mówią za niewiedzę się płaci. Nie przysługuje nam prawnik z urzędu.

Podjąłem decyzję, że będę walczył, mimo wszystko razem z prawnikiem. Ojciec się poddał ma już swoje lata i mówi „co ma być to będzie”. Wszystkie mandaty, grzywny i opłaty sądowe są wyższe niż nasze wynagrodzenie z telewizji za cały rok.

 

Nie ukrywamy góry pieniędzy za stodołą

Nie żebrzemy, bo jeść mamy. Niektórzy myślą że jesteśmy bogaczami bo pracujemy w telewizji. Uwierzcie mi że to nie są duże pieniądze.

A jeden odcinek nagrywa się nie raz całymi dniami. Nie ukrywamy góry pieniędzy za stodołą.

Nikt nie jest idealny i powiem szczerze że nagrania pokazały mi jaki mam trudny charakter. Jestem uparty i niepotrzebnie denerwuję się na tatę. Przepraszam. Moje postanowienie noworoczne to poprawa zachowania, żeby takich sytuacji nie było.

Dziękuję dla Ani, która pomogła napisać mi ten post, byście mogli zrozumieć jak najlepiej naszą sytuację.

Dodaje pare zdjęć a to tylko cześć co otrzymaliśmy.

Rolnik opowiedział także nam o swoich problemach w filmie:

Red. OKO

Fot. Andrzej Onopiuk Facebook/Podlaskie24.pl

Andrzej Onopiuk Facebook

4.4 89 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy