„Kukurydza ziarnem przyszłości”- konferencja w Wysokiem Mazowieckiem

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają na konferencję

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu w ramach realizowanego programu Seeds for Future „Kukurydza ziarnem przyszłości” serdecznie zapraszają na konferencję, która odbędzie się 16 marca 2022 r. o godz. 10.00 w  Hotelu Odessa w Wysokiem Mazowieckiem.

Najważniejszymi paszami „kukurydzianymi” w żywieniu krów mlecznych są kiszonka, ziarno suszone i kiszone. Uzyskanie bardzo dobrej kiszonki z kukurydzy uzależnione jest od wielu czynników. Konferencja umożliwi transfer wiedzy pomiędzy hodowcami a światem nauki. Poruszone zostaną tematy nawożenia, ochrony oraz możliwości obniżenia kosztów w uprawie kukurydzy. Podczas spotkania  zostanie przedstawiona ocena wartości pokarmowej kiszonki oraz jakości zakiszania na podstawie analizy NIRS z elementami oceny organoleptycznej. W trakcie konferencji będzie możliwość przeprowadzenia analizy kiszonki z kukurydzy przenośnym laboratorium NIRS. Zatem chętnych rolników zapraszamy o przywiezienie próby. 

Więcej informacji na stronie https://odr.pl/2022/02/24/konferencja-produkcja-ziarna-kukurydzy-na-potrzeby-zywienia-zwierzat/  oraz na portalu społecznościowym FB.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji!


Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa!

program konferencja z odr

zaproszenie konferencja e-mail-1

Red. OKO

Fot. materiały organizatora

materiały organizatora

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy