Plutycze. Andrzej Onopiuk o wymarzonej belarce

W Plutyczach od kilku dni wielka radość. Znani z programu Rolnicy.Podlasie Andrzej i Gienek z Plutycz po wielu miesiącach doczekali się wymarzonej belarki! Na maszynę, z inicjatywy Agrounii, złożyło się ponad 1300 osób.

– Na razie belarka stoi na podwórku. Nie mogę jej schować, ponieważ musi przyjechać serwis i ją uruchomić. Widzom obiecuję, że na pewno zostanie schowana. Nie wiem, jak będę nią pracować, bo najpierw specjaliści muszą mi pokazać, jak ją obsługiwać – mówi Andrzej Onopiuk.

Nowy sprzęt ma ułatwić pracę w gospodarstwie

– Dziękuje za każdą wpłatę, ponieważ na nową nigdy nie mógłbym sobie pozwolić. Mam już dość tych kostek. Ostatnio 4 dni padał deszcz, przywiozłem je i nie dałem rady wjechać do stodoły. Zrobiło się błoto i nawet duży traktor nie dał rady. A belom nic się nie stanie – przekonuje rolnik z Plutycz.

Kolejne marzenia do spełnienia

– Brakuje mi do tej belarki tura. Musi być tur, kosiarka – może dyskowa i większy pająk do siana, bo starego nie będę nawet remontował. To są trzy rzeczy i być może wyremontuję dom. Bo plan taki jest, tylko zobaczymy, jak to wyjdzie. Tylko musi być też dziewczyna – planuje słynny gospodarz.

Internetową zbiórkę wśród fanów zorganizowała Agrounia. Udało się zebrać kwotę 67 tys. złotych.

– Andrzej i Gienek to niesamowici rolnicy z Podlasia. Skromni, pracowici, przede wszystkim uczciwi i szczerzy! Znacie ich ze znanego programu ‚Rolnicy. Podlasie’. Każdy kto oglądał wie, że ponad wszystko kochają swoje zwierzęta, którymi na co dzień się opiekują – czytaliśmy w opisie zbiórki.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

4 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy