Podlaskie. Akcja szczepienia lisów

W ramach jesiennej akcji szczepienia lisów na terenie województwa podlaskiego zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u wolno żyjących lisów

„W celu skutecznego zwalczania wścieklizny, w kolejnej – jesiennej akcji szczepień na terenie województwa podlaskiego, zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u wolno żyjących lisów metodą zrzutów z samolotów” – informuje Andrzej Czerniawski Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Planowany termin akcji to 17-20 września 2021 r.

WAŻNE:

Zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm, grubości ok. 1,5 cm. Zawierają wewnątrz zatopiony blister – plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.

Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki, itp. – z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.

Prosimy nie dotykać i nie niszczyć przynęt. Przynęty, które były dotykane przez ludzi, są omijane przez lisy.

Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych, i innych zwierząt wolno żyjących.

Dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe, względnie na uszkodzony naskórek człowieka – należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.

Po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych. Trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy