Przejęcie Bielmleku przez OSM Piątnica zatrzymane

Przejęcie Bielmleku przez OSM Piątnica zatrzymane!

 

Sąd zatrzymał przejęcie Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim przez OSM Piątnica. Stało się tak dlatego, że odwołanie od procesu wstrzymania sanacji złożył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Wcześniej NFOŚ nie zgodził się też na wypłacenie Bielmlekowi trzech milionów złotych obiecanej pożyczki. Na te pieniądze liczyła Alina Sobolewska, która jest zarządcą sądową Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek z Bielska Podlaskiego.

Nie zgadzając się na wstrzymanie procesu sanacji, sąd zatrzymuje przejęcie bielskiej spółdzielni przez spółdzielnię z Piątnicy.

Wszystko to sprawia, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy nie przejmie szybko ani infrastruktury mleczarni ani jej dostawców. Ma ochotę za to na szybkie wydzierżawienie przynajmniej części jej majątku. Negocjacje wciąż trwają, ale jest jasne, że sprawa przejęcia Bielmleku nie jest przesądzona. Tak jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu:

OSM Piątnica przejmuje SM Bielmlek?

Na informację o przyszłości zakładu czekają pracownicy i potencjalni dostawcy. Spółdzielnia ma około 240 milionów długu i grozi jej upadłość.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy