Stary-nowy zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej

Stary-nowy zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej

Niewiele zmian po pierwszym po wyborach i Walnym Zgromadzeniu Podlaskiej Izby Rolniczej, które dziś obradowało w Porosłach.
Delegaci Podlaskiej Izby Rolniczej spotkali się po raz pierwszy po wyborach.  Wybrali zarząd i przedstawiciela do Krajowej Rady Izb Rolniczych. Mimo wyborów na stanowiskach prezesa i wiceprezesa bez zmian. Prezesem PiR nadal będzie Grzegorz Leszczyński z powiatu siemiatyckiego a wiceprezesem Marek Siniło z powiatu sokólskiego.

Do zarządu Podlaskiej Izby Rolnicze weszli: Zdzisław Łuba z powiatu łomżyńskiego, Jan Zelkowski z powiatu kolneńskiego i Witold Grunwald z powiatu grajewskiego.

W Krajowej Radzie Izb Rolniczych woj. podlaskie będzie reprezentował Maciej Bobel z powiatu bielskiego.

Podlaska Izba Rolnicza powstała w 1999 r. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu delegatów z byłych wojewódzkich izb rolniczych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Od 2002 roku funkcjonuje w nowej formie organizacyjnej. Reprezentuje ją 209 delegatów wchodzących w skład 14 Rad Powiatowych. W każdym powiecie wybrany został Przewodniczący Rady i Delegat. Wszyscy, w liczbie 28 członków, tworzą skład Walnego Zgromadzenia, przy którym działają: Komisja Rewizyjna oraz komisje problemowe. W każdym powiecie PIR ma biuro powiatowe.

Wyniki wyborów do Podlaskiej Izby Rolniczej

Red. OKO

Fot. Podlaska Izba Rolnicza

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy