Stowarzyszenie Rolnicy Podlasia powstało w Kuleszach Kościelnych

Stowarzyszenie Rolnicy Podlasia powstało w Kuleszach Kościelnych

16 marca 2024 roku w Kuleszach Kościelnych (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie) na zebraniu założycielskim powstało Stowarzyszenie Rolnicy Podlasia. To oddolna inicjatywa rolników. Ruch  powstał na bazie protestów i  ma zająć się rozwiązywaniem problemów z jakimi zmagają się rolnicy. Ma to być  głos rolników.

– Dotychczasowe instytucje i organizacje rolnicze, które z założenia miały być reprezentantami i obrońcami rolników, nie spełniają oczekiwań większości z nas – to również powód dla którego powstało Stowarzyszenie –  napisali  w uzasadnieniu nowej inicjatywy rolnicy.

Stowarzyszenie Rolnicy Podlasia chce  być  miejscem dialogu i współpracy środowiska rolniczego. Chce integrować środowisko rolników z terenu województwa podlaskiego i innych województw.

Rolnicy Podlasia będzie inicjować i organizować działania o charakterze ogólnokrajowym lub regionalnym, w tym także zgromadzenia publiczne.

Zakłada współpracę  z samorządem terytorialnym i organami administracji państwowej w sprawach dotyczących rolnictwa. Ma zamiar opiniować akty prawne, propagować na terenie kraju ideę nowoczesnego gospodarowania, zaradności i pomysłowości w rolnictwie. Zrzeszenie w nowej organizacji rolnicy chcą dbać o poprawę pozycji społecznej, ekonomicznej i kulturalnej mieszkańców wsi a także reprezentować członków Stowarzyszenia oraz krajowych producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, o ile wyrażą oni wolę reprezentowania przez Stowarzyszenie.

To dopiero początek. Przed nami długa droga i duża odpowiedzialność, aby sprostać nadziejom, jakie pokładają w nas założyciele Stowarzyszenia. Dlatego też przy wyborze zarządu stowarzyszenia przyjęliśmy zasadę, że w składzie zarządu powinien być minimum jeden przedstawiciel powiatu z terenu którego są rolnicy należący do stowarzyszenia – wyjaśniają gospodarze.

Skład zarządu Stowarzyszenia Rolnicy Podlasia:

Karol Faszczewski – prezes zarządu (powiat wysokomazowiecki)

Wojciech Chrostowski – wiceprezes (powiat kolneński)

Paweł Podleśny – skarbnik (powiat wysokomazowiecki)

Michał Leśniewski – sekretarz (powiat wysokomazowiecki)

Tomasz Gąsowski – członek zarządu (powiat białostocki)

– Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej wsi do współpracy w ramach Stowarzyszenia Rolnicy Podlasia – zwracają się do innych rolników członkowie Stowarzyszenia.

Red. OKO

Fot. Facebook Rolnicy Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy