Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich tylko elektronicznie

15 marca ARiMR rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich do upraw, zwierząt oraz płatności dobrostanowej.

Jeszcze w ubiegłym roku rolnicy mieli możliwość złożenia wniosku w formie papierowej, od tego roku Agencja wymaga składania wniosków za pośrednictwem  platformy eWniosekPlus.

Agencja uspokaja rolników, tych którzy będą mieli problem ze złożeniem wniosków, bowiem w biurach powiatowych będą specjalne stanowiska komputerowe, a pomocy będą udzielać pracownicy.

Wnioski co prawda będą przyjmowane do 11 czerwca br., ale lepiej je złożyć do 17 maja br. bowiem po tej dacie za każdy dzień roboczy opóźnienia płatność będzie pomniejszona o 1 proc. Natomiast zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r. Jeżeli rolnik złoży zmianę po tym terminie spowoduje to pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. 

Dobrostan zwierząt

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 marca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Dobrostan zwierząt” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 program rozszerzono o owce, lochy nie mogą być utrzymywane w jarzmach dłużej niż 8 dni, konieczne będzie prowadzenie rejestru wypasu oraz utrzymywania loch w jarzmach, ustalono dodatkowo degresywność wsparcia do krów mlecznych:

1) 100% stawki płatności – za każdą sztukę krowy mlecznej od 1 sztuki do 100 sztuk;
2) 75% stawki płatności – za każdą sztukę krowy mlecznej od 101 sztuk do 150 sztuk;
3) 50% stawki płatności – za każdą sztukę krowy mlecznej powyżej 150 sztuk.”;
ponadto rolnikowi należy się zwrot kosztów za sporządzenie planu dobrostanu 1000 zł. 

 

Red. OKO

na podst.ARiMR

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy