Bielmlek wystawiony na licytację

Bielmlek wystawiony na licytację

Zdecydował o tym Sąd Rejonowy w Białymstoku, po tym, jak jeden z wierzycieli złożył wniosek o upadłość.

Spółdzielnia ma kłopoty finansowe od ponad roku. Sprawa wyszła na jaw kiedy Bielmlek przestał płacić rolnikom za mleko.

Gorąco na Sejmowej Komisji Rolnictwa o Bielmleku

Wtedy wielu rolników, nie mogąc doczekać się pieniędzy ani rzetelnej informacji o stanie zakładu zaczęło oddawać mleko gdzie indziej. Surowiec, cenny na rynku zaczął trafiać do Siemiatycz, Hajnówki, Wysokiego Mazowieckiego.To jeszcze bardziej pogorszyło stan finansowy zakładu w Bielsku Podlaskim. Nie pomogły dalsze  kredyty ani pomoc Państwa.

Prezesem spółdzielni jest Tadeusz Romańczuk- były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Rolnicy znowu protestowali. Boją się upadłości Bielmleku

Teraz majątek spółdzielni został wystawiony na licytację. Wykupi go najprawdopodobniej inna mleczarnia. Nieoficjalnie mówi się o Mlekovicie lub Grupie Lactalis. Licytacja trwa do końca października.

Zadłużenie Bielmleku szacowane jest przez zarządcę na 246 mln zł. Majątek spółdzielni to około 140 mln zł.

„BIELMLEK” Spółdzielnia Mleczarska w Bielsku Podlaskim (KRS 0000045441)

Postępowanie sanacyjne „BIELMLEK” Spółdzielni Mleczarskiej w Bielsku Podlaskim została ogłoszona postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku VIII Wydziału Gospodarczego z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie o sygnaturze akt VIII GR 15/20. Zarządcą ustanowiono Alinę Sobolewską. Obwieszcznie w powyższym przedmiocie ukazało się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym z dnia 14 kwietnia 2020 roku (nr 72/2020, poz. 18448). Postępowanie prowadzone jest obecnie pod sygnaturą akt VIII GRs 6/20.

Zarządca BIELMLEK Spółdzielni Mleczarskiej w restrukturyzacji z siedzibą w Bielsku Podlaskim przy ul. Wojska Polskiego 52 (KRS 0000045441) zaprasza do dialogu konkurencyjnego i składania ofert wstępnych na zakup majątku BIELMLEK SM w trybie art. 159 ustawy prawo restrukturyzacyjne w terminie do dnia 30 października 2020 roku (liczonego jako data wpływu). Szczegółowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 601 565 270. Regulamin Sprzeaży można pobrać poniżej.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bonjur

Lactali nie stać na taki wydatek, najprędzej stary wlasciciel…

Last edited 1 rok temu by bonjur

Partnerzy