Suwałki. IV edycja Forum Biznesowego Pogranicza

Targi, wystawy, panele dyskusyjne – w Suwałkach trwa czwarta edycja jednego z największych w regionie wydarzeń gospodarczych. W tym roku poświęcone jest branży turystyczno – hotelarskiej. Biorą w nim udział przedsiębiorcy, samorządowcy i naukowcy z Polski, Litwy i Białorusi. 

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie poświęcone branży turystyczno-hotelarskiej, która wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego.  

 

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk otwierając konferencję zwrócił uwagę, że nie jest to branża wiodąca Suwałk, ale z całą pewnością jest siłą naszego regionu gdzie turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta.

 

Forum to miejsce wymiany doświadczeń i wymiany spostrzeżeń. Suwałki to miasto, które swój rozwój upatruje na wzroście gospodarczym, który suwalski samorząd wspiera od lat – powiedział na rozpoczęcie konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk . Suwałki nigdy nie były i nigdy nie będą aspirować do miana miasta turystycznego. Jednak musimy pamiętać o naszych okolicach: Wigierskim Parku Narodowym, Suwalskim Parku Krajobrazowym. 

 

Forum Biznesowe Pogranicza jest wydarzeniem kształtującym rozwój makroregionu Polski Północno-Wschodniej poprzez wspieranie przedsiębiorczości. Każda edycja Forum zwiększa swój zasięg i oddziaływanie, a co za tym idzie zwiększa się zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu.

 

Współorganizatorami Forum jest Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a także Politechnika Białostocka, oraz Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach.

Red. M.L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy