Zambrów. Premier ogłosił wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca

Morawiecki: wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca

Wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca; późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta – oświadczył w czwartek w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki

Wybory pod koniec czerwca?

Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ potem do 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin – powiedział premier.

Celujemy w 28 czerwca

Kiedy zostanie opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca wyborów prezydenckich- pytali w Zambrowie dziennikarze.

Tutaj dokonują się na pewno analizy, które są ważne po to, żeby wiedzieć dokładnie, czy w obecnych okolicznościach, już teraz jest ten moment, żeby ta uchwała mogła zostać opublikowana – odpowiedział premier.

W podjętej 10 maja uchwale PKW stwierdziła, że w wyborach prezydenta RP wyznaczonych na 10 maja br. brak było możliwości głosowania na kandydatów. Marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały PKW wyznaczy termin nowych wyborów.

Premier: Szumowski walnie przyczynia się do walki z koronawirusem

Szef rządu podczas czwartkowej (21.05) wizyty w Zambrowie odwiedził firmę „Monolit”. Firma skorzystała z utworzonej przez rząd tarczy antykryzysowej. 

Dziennikarze jednak  pytali premiera o stanowisko w sprawie ostatnich doniesień medialnych dotyczących ministra zdrowia.

Minister Szumowski jest osobą, która walnie przyczyniła się do znacznie lepszej walki z kryzysem koronawirusa niż w wielu innych państwach – odparł premier.

Szef rządu zwrócił uwagę, że to właśnie decyzje ministra Szumowskiego, by chronić każde życie, zdrowie Polaków, „kupować sprzęt, gdzie tylko się dało, doprowadziły do tego, że mieliśmy w służbie zdrowia dużo lepszą sytuację niż znacznie bogatsze od nas państwa”.

Wszystkie decyzje, które podejmowaliśmy – podejmowałem również ja, Rada Ministrów, podejmował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego – poszukując masek, maseczek, gogli, kombinezonów, respiratorów po całym świecie, bo to był towar najbardziej deficytowy – mówił  w Zambrowie szef rządu.

Zobacz relację KPRM i BGK od :

 

Red. OKO

Fot. KPRM i BGK print screen transmisji na żywo

na podst.PAP/KPRM

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy