iPhone 14 – czy jest opłacalny?

iPhone 14 – czy jest opłacalny?

Telefony marki Apple od wielu lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Nowoczesny design, wysoka wydajność, jakość wykonania, doskonały aparat – te cechy przemawiają za zakupem iPhone’a 14. W tym artykule przyjrzymy się możliwościom, jakie daje nam najnowszy smartfon. Odpowiemy sobie także na pytanie, czy warto zwrócić uwagę na najnowszy model i wymienić starsze urządzenie na tytułową czternastkę.

iPhone 14 – król mobilnej fotografii powraca

Zakup nowego telefonu zawsze wiąże się z wydatkiem. Dobrze jest więc mieć świadomość za co tak naprawdę płacimy i na jakie usprawnienia możemy liczyć. iPhone 14 niesie ze sobą szereg zmian w zakresie aparatu fotograficznego. Producent udostępnia swoim klientom cztery warianty urządzeń:

  • iPhone 14,
  • iPhone 14 Max,
  • iPhone 14 Pro,
  • iPhone 14 Pro Max.

Dwa pierwsze modele na liście (iPhone 14 oraz iPhone 14 Max) zostały wyposażone w podwójne obiektywy (2 x 12 Mpx). Wersje Pro i Pro Max posiadają z kolei dodatkowy aparat o rozdzielczości aż 48 Mpx. W praktyce zdjęcia w każdym modelu będą poprawione względem poprzednich generacji smartfonów od Apple. Co najważniejsze, wykorzystywana w urządzeniu sztuczna inteligencja wspiera użytkownika w trakcie wykonywania zdjęć. Oznacza to w praktyce, że fotografie wykonane obiektywem iPhone’a 14 są powtarzalne i zawsze miłe dla oka. Już teraz można z całą pewnością stwierdzić, że najnowsze modele będą mogły konkurować pod względem jakości zdjęć z najwyższą półką słuchawek działających pod kontrolą Androida.

Wbudowana pamięć – miejsce na aplikacje, zdjęcia i pliki w iPhonie 14

Aplikacje, zdjęcia, filmy wideo kręcone w 4K zajmują na telefonach coraz więcej miejsca. Firma Apple wypuszczając na świat swoje nowe dziecko, nie zapomniała o potrzebach użytkowników w tym zakresie. iPhone 14 w zależności od wersji, którą wybierzemy, będzie oferował inną pojemność. iPhone 14 oraz iPhone 14 Max zostały wyposażone w pamięć 128, 256 lub 512 GB. Wersje 14 Pro i Pro Max oferują 256, 512 GB, a dla najbardziej wymagających aż 1 TB pamięci. Wygląda więc na to, że nawet podstawowy model smartfona od Apple oferuje zadowalającą większość użytkowników ilość miejsca na pliki.

Koniec z niechcianym „notchem” w iPhone 14 oraz design dla każdego

W tegorocznym modelu iPhone’a zrezygnowano z notcha, czyli wycięcia na froncie ekranu. Jeżeli więc charakterystyczne wycięcie przeszkadzało nam we wcześniejszych modelach, to tutaj zostanie ono zastąpione przez dwa otwory. Jeden z nich to miejsce na moduł Face ID do odblokowywania telefonu twarzą, drugi to oczko przedniego aparatu. W najnowszym iPhonie zachowano charakterystyczny design z płaskim bokiem, pojawiły się jednak nowe kolory. Jeżeli szukamy więc wyrażenia swojej osobowości, to jest to najlepsza opcja! Od teraz możemy wybierać spośród następujących wersji kolorystycznych: srebrnej, złotej, czarnej, grafitowej, białej, fioletowej, czerwonej oraz niebieskiej.

Podsumowanie najważniejszych zalet smartfona od Apple

Czy warto zainteresować się smartfonem iPhone 14? Jak pokazują powyższe możliwości urządzenia, jak najbardziej tak! Nie ma tu co prawda rewolucji, ale ulepszono szereg elementów mających wpływ na wrażenia z użytkowania. Wśród najważniejszych cech, które powinny nas skłonić do przyjrzenia się tegorocznym wersjom iPhone’a możemy wymienić m.in. szybkie procesory, dużą ilość wbudowanej pamięci, szeroką gamę wersji kolorystycznych, różne warianty modeli dostosowane cenowo do możliwości i potrzeb poszczególnych odbiorców, lepsze aparaty, ulepszone procesory oraz baterie. Ostateczny wybór należy jednak do Państwa.

 

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy