Kaleje. Żołnierze WOT szukają balonu z Białorusi


W poniedziałek (15.05) rano wznowione zostały poszukiwania obiektu, który w nocy z piątku na sobotę nadleciał z kierunku Białorusi

50 żołnierzy działa od rana w okolicach miejscowości Kaleje (Mazowieckie) – powiedział rzecznik prasowy WOT mjr Witold Sura.

Po nocnej przerwie poszukiwania zostały wznowione w Kalejach w powiecie żuromińskim. To mała wieś w woj. mazowieckim, blisko województwa kujawsko-pomorskiego.

„Od rana pracuje tam 50 żołnierzy z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej” – wskazał rzecznik WOT.

Obiekt powietrzny został utracony z radarów w okolicy wsi Kowalki k. Rypina (Kujawsko-pomorskie) ok. godz. 1 w nocy z piątku na sobotę. Działania w powiecie rypińskim prowadził od rana w sobotę zespół poszukiwawczo ratowniczy WOT. Żołnierze pracowali także w m.in. w miejscowości Kipichy w woj. mazowieckim. Podobny teren działania wyznaczono w niedzielę.

W związku z poszukiwaniem „obiektu powietrznego przypominającego balon”, RCB wydało w sobotę alert dla trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego, by w razie znalezienia takiego przedmiotu nie podnosić go, tylko natychmiast zawiadomić policję.

Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia nie podnoś, powiadom najbliższy posterunek Policji” – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze.

 

Alert RCB tej treści został wysłany do odbiorców na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. (PAP)

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne WOT

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy