Lubuskie: kolejni migranci zatrzymani w rejonie granicy z Niemcami

Lubuskie: kolejni migranci zatrzymani w rejonie granicy z Niemcami

Funkcjonariusze SG ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Świecku (Lubuskie) zatrzymali we wtorek pięciu obywateli Iraku oraz trzech z Syrii, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę. Za pomocnictwo zatrzymano też obywatela Syrii – poinformowała w środę rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Do zatrzymania trzech Syryjczyków w wieku 29-40 lat doszło we wtorek na moście granicznym w Słubicach. Migranci pieszo zmierzali do Niemiec. Po kontroli okazało się, że nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce, a granicę chcieli przekroczyć niezgodnie z przepisami.

 

Do kolejnego z zatrzymań cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce doszło we wtorek, po godzinie 23 na autostradzie A2. Tutaj w aucie zmierzającym w kierunku polsko-niemieckiej granicy jechało pięcioro Irakijczyków i 28-letni Syryjczyk, który był kierowcą.

 

„W momencie zatrzymania auta pasażer (mężczyzna) siedzący obok kierowcy opuścił pojazd i uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Pomimo natychmiast podjętego pościgu nie udało się go zatrzymać” – powiedziała Konieczniak.

 

Na tylnym siedzeniu auta było pięć osób: 35-letnia kobieta i jej 8-letnia córka oraz 30-latka i dwoje jej dzieci w wieku 8 i 9 lat. Cudzoziemcy zostali przewiezieni do placówki SG w Świecku, gdzie w środę będą prowadzone dalsze czynności z udziałem tłumacza.

 

Od początku sierpnia br. funkcjonariusze ze Świecka wszczęli 311 postępowań administracyjnych zmierzających do wydania cudzoziemcom decyzji na podstawie, których będą musieli wyjechać z Polski.

 

„Żaden z zatrzymanych migrantów nie deklarował złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium naszego kraju” – dodała rzeczniczka. (PAP)

Red. OKO

Fot. PAP Regiony

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy