Montaż pompy ciepła w 14 dni – pompa ciepła podlaskie

Montaż pompy ciepła w 14 dni – pompa ciepła podlaskie

Ceny węgla stale rosną, a Ty zastanawiasz się w jaki sposób znaleźć lepszą i tańszą alternatywę? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się dlaczego montaż pompy ciepła będzie dla Ciebie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Problemy z węglem i drzewem

Jeszcze stosunkowo niedawno najczęściej wykorzystywanym systemem grzewczym w Polsce były piece na węgiel i drzewo. W ostatnich miesiącach mnóstwo osób szuka jednak tańszej bądź bardziej ekologicznej alternatywy. Zastanawiasz się z czego to wynika? Pod kątem węgla, problemem jest zarówno jego cena, jak i dostępność surowca. W pobliskich składach opału coraz częściej brakuje węgla, a na najbliższe dostawy przyjdzie nam swoje odczekać. Niestety, ale ceny węgla w 2022 roku w porównaniu do roku poprzedniego – notują trzykrotny, bądź nawet czterokrotny wzrost! Co więcej, jakość węgla wśród ogromnej części składów opału pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego w tym jak wiele osób decyduje się obecnie na zmianę swojego systemu grzewczego. Znacznie wzrosły również ceny drewna na opał. Obecnie cena za m3 to około 400-500 złotych. Tym samym jeżeli nie posiadamy swojego własnego lasu, palenie w piecu drzewem również może być znacznie droższe niż w zeszłym roku.

Czym jest pompa ciepła?

Jedną z najpopularniejszych alternatyw do powyższych systemów grzewczych jest pompa ciepła. Jest to urządzenie wykorzystujące energię cieplną nagromadzoną w środowisku. Pompy korzystają z energii, która pochodzi z gruntu, powietrza bądź wody,  następnie kieruje te energie do naszej instalacji grzewczej. Co ciekawe, wiele osób błędnie twierdzi, że najwięcej do działania pompa ciepła potrzebuje prądu. Jak się jednak okazuje jest to jedynie 25% potrzeb, które posiada, a 75% odnosi się do zasobów naturalnych. Mimo to, aby zminimalizować koszty związane z poborem energii, warto zdecydować się również na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Pompa ciepła składa się z :

  • instalacji grzewczej, działającej na przykład w oparciu o ogrzewanie podłogowe.
  • samego urządzenia, która pobiera energię cieplną i transportuje ją do instalacji cieplnej za pomocą czynnika chłodniczego.
  • gruntu, wody lub powietrza jako dolnego źródła ciepła.

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?

Zastanawiasz się dlaczego warto postawić akurat na pompę ciepła? Szczególną uwagę warto w tej sytuacji zwrócić na oszczędność pieniędzy. W czasach ogromnej inflacji każdy z nas szuka oszczędności, a pompy ciepła dzięki swojej efektywności potrafią znacznie obniżyć koszta związane z ogrzewaniem naszego gospodarstwa domowego. Korzystamy w tym przypadku z darmowego ciepła, które pochodzi ze środowiska.  Co ciekawe, dzięki takiej instalacji możemy obniżyć koszt ogrzewania nawet o 50 procent w stosunku do posiadania instalacji gazowej.

Pompy ciepła spełniają nie tylko funkcję grzewczą, ale potrafią również schładzać nasze mieszkanie! Tym samym pompy ciepła pracują przez cały rok, w okresie jesienno-zimowym mogą ogrzewać nasze gospodarstwo domowe, natomiast w okresie wiosenno-letnim mogą zadbać o schłodzenie naszego wnętrza. Oczywiście nie możemy porównać tego systemu do popularnych klimatyzacji, jednak obniżenie temperatury jest znacznie odczuwalne.

Dzięki pompie ciepła zwiększasz wartość swojej nieruchomości. Na rynku coraz chętniej wybierane są oferty na sprzedaż mieszkań z zaawansowanymi systemami technologicznymi, co więcej – ogromne znaczenie ma tutaj ochrona środowiska. Pompa ciepła jest zdecydowanie bardziej proekologicznym rozwiązaniem niż ogrzewanie mieszkania drzewem, węglem czy nawet gazem. Dzięki temu w przypadku planowanej sprzedaży nieruchomości będziemy mogli żądać zacznie wyższej ceny.

W Białymstoku z pomocą Hydro Energy montaż pompy ciepła może potrwać zaledwie 14 dni! W dwa tygodnie możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie wydajny system grzewczy, który pozwoli zredukować Twoje roczne rachunki za ogrzewanie. Nie zwlekaj, pompa ciepła Suwałki to najlepsze rozwiązanie na rynku. To inwestycja, która się zwraca!

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy