Sprawa o rozwód – o czym należy pamiętać?

Sprawa o rozwód – o czym należy pamiętać?

Decyzja o skierowaniu do sądu pozwu rozwodowego powinna być zwieńczeniem starannie przeprowadzonego procesu przygotowawczego. Pod żadnym pozorem nie należy podejmować jej w silnych emocjach, pod wpływem nagłego impulsu lub namowy. O czym należy pamiętać, wnosząc wniosek o rozwód i w jaki sposób dobrze przygotować się do sprawy rozwodowej

Co jest rzeczywistą przyczyną rozkładu pożycia?

Do najczęstszych przyczyn rozwiązania małżeństwa przez rozwód należą w Polsce: zdrada małżeńska, przemoc domowa, nadużywanie alkoholu czy niezgodność charakterów. Każdy doświadczony adwokat rozwodowy już na wstępie sugeruje ustalenie faktycznej przyczyny rozkładu pożycia. Warto mieć pewność zarówno co do czynników wpływających na wygaśnięcie więzi, jak i co do tego, po czyjej stronie leży faktyczna wina. Wszystko to ma bowiem istotny wpływ na wypracowanie odpowiedniej strategii procesowej.

Rozwód z orzekaniem o winie czy bez?

Sąd w sprawie rozwodowej może orzec o zakończeniu małżeństwa z winy jednego ze współmałżonków, obu partnerów, jak również bez orzekania o winie. Chcąc uzyskać orzeczenie o winie drugiego małżonka, warto przedstawić odpowiednie dowody, potwierdzające odpowiedzialność drugiej strony za zerwanie więzi małżeńskiej. Adwokaci Jarosław, podobnie jak w dowolnym, innym polskim mieście, pomagają swoim klientom w zdobyciu niepodważalnych dowodów na winę strony pozwanej, dlatego warto korzystać z ich profesjonalnego wsparcia. Należy również mieć świadomość, że pozwany małżonek w odpowiedzi na pozew również ma prawo domagania się rozwodu z orzeczeniem o winie.

Alimenty – na jakiej podstawie ustalić ich wysokość?

Wsparcie adwokatów rozwodowych okazuje się bezcenne również na etapie przygotowań do sprawy o alimenty na dzieci. W przypadku tego rodzaju postępowań przygotowanie polega m.in. na zgromadzeniu jak największej liczby dowodów potwierdzających koszty związane z utrzymaniem, wychowaniem czy edukacją dziecka. Gromadzenie rachunków, imiennych faktur oraz potwierdzeń przelewów za odzież, zajęcia pozalekcyjne, wizyty u lekarzy, ale również żywność, czynsz czy media warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby przed sądem przedstawić bogaty materiał dowodowy.

Kontakt z adwokatem rozwodowym – dlaczego warto?

Sprawa o rozwód to postępowanie o złożonym charakterze, które wymaga profesjonalnego wsparcia. Właśnie dlatego skorzystanie z pomocy adwokatów specjalizujących się w postępowaniach rozwodowych czy sporach o alimenty zwykle okazuje się znacznie korzystniejszą decyzją niż obrona swoich racji bez udziału pełnomocnika. Doświadczony adwokat rozwodowy Jarosław zapewni obiektywne spojrzenie na sprawę, będąc cennym wsparciem w uzyskaniu satysfakcjonującego orzeczenia. Ważne, by swoje kroki kierować do specjalistów od prawa rodzinnego, którzy mają bogate doświadczenie w sprawach rozwodowych, sporach o alimenty lub podział majątku. W sądach wygrywają ci, którzy mają rację i potrafią ją udowodnić – właśnie dlatego wsparcie kompetentnego prawnika w sprawie o rozwód może okazać się bezcenne.

Red. OKO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy