Białostoccy studenci na zawodach w Pekinie!

Białostoccy studenci na zawodach w Pekinie!

 

Drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej przygotowuje się do udziału w międzynarodowych zawodach robotycznych RobotChallenge w Pekinie. Ekipa przygotowuje do Chin aż 11 robotów. Białostockie roboty wyjdą na ring między 9 a 11 sierpnia. Zawody w Pekinie to największe walki robotów na świecie.

 

„Zawody w Pekinie co roku gromadzą coraz większą liczbę uczestników z różnych państw świata. W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział prawie 2 300 uczestników z 1 478 robotami z 30 krajów świata. Dzięki takiej frekwencji i udziałowi tylu państw, zawody w Chinach są największymi zawodami robotów sumo na świecie. W ubiegłym roku drużyna SumoMasters powróciła z Chin z potrójnym srebrem – w kategoriach Megasumo, Minisumo, Nanosumo.” – przypomina Grądzki.

 

Jakie roboty wyjdą na ring?

 

W konkurencji Megasumo wystartują: Javelin, Ace, Masakrator, Speedster oraz MadCube.

W Minisumo: Hellfire, Hellfire II, Hellfire III.

W Nanosumo: NanoHaker i Viper.

 

„Nowością będzie start w kategorii Freestyle, w której zademonstrowany zostanie Walker – pionierski robot czworonożny, mogący poruszać się całkowicie dynamicznie. To pierwszy taki robot sumo w Polsce, mogący pokonywać nierówny teren.” – mówi Rafał Grądzki.

 

Jest o co walczyć – zwycięzca konkursu w Pekinie otrzyma zaproszenie na najważniejsze zawody robotyczne w kategorii Megasumo – All Japan Robot Sumo Tournament 2019, które odbędą się w grudniu w Japonii.

 

Drużyna z sukcesami

 

Warto dodać, że drużyna SumoMasters w tym roku przywiozła medale z zawodów robotycznych odbywających się  na Łotwie i w polskim Krasiejowie, a ostatnio – w maju br. zdobyła drugie i trzecie miejsce w Rumunii.

 

Kto wchodzi w skład ekipy?

 

Zespół Koła Naukowego Robotyków Politechniki Białostockiej w składzie:

-Piotr Wasilewski,

-Marcin Dziubek,

-Łukasz Kotarski,

-Michał Falkowski,

-Jerzy Matusiewicz.

Studenci pracują pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego.

 

 

Wyjazd na tegoroczne zawody robotyczne do Chin wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta. Drużyna otrzymała także pomoc przy budowie i udoskonalaniu swoich konstrukcji od prywatnych firm.

 

Komentarz: Pozostaje trzymać kciuki za reprezentantów Politechniki Białostockiej!

Red. G.O.

Fot. Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy