Caritas: ruszyła akcja charytatywna „Tornister Pełen Uśmiechów”

Ruszyła akcja charytatywna „Tornister Pełen Uśmiechów” organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej

Ruszamy z kolejną edycję corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących. Wyprawki szkolne trafią m.in. do dzieci i młodzieży zza wschodniej granicy – mówi ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. – Od dwóch lat wspieramy najuboższe dzieci na Białorusi. W tym roku, także dzieci na Ukrainie. Dlatego zapraszamy do włączenia się w tą akcje, aby dzieci najuboższe w Polsce, na Białorusi i na Ukrainie mogły rozpocząć dobrze i z radością nowy rok szkolny.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy dostarczyć zakupione wcześniej przybory szkolne oraz nowe plecaki do biura Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej 32. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Do pomocy może włączyć się każdy: osoby prywatne, firmy, parafie czy grupy przyjaciół.

Akcję można wesprzeć przynosząc plecaki wypełnione najbardziej potrzebnymi przyborami szkolnymi; od plasteliny po piórniki i zeszyty – wyjaśnia ks. Sęczek.

Oprócz zakupu przyborów, akcję można wesprzeć również dokonując wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem „Tornister”.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej oraz podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej – podkreśla ks. Jerzy Sęczek.

Akcja potrwa do końca wakacji, jednak jeszcze do połowy września będą przyjmowane plecaki z przyborami szkolnymi.

Fot. Caritas

Caritas Archidiecezji Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy