Czy warto uczyć się programowania? Podpowiadamy kierunek

Czy warto uczyć się programowania? Podpowiadamy kierunek

Zastanawiasz się nad kierunkiem studiów, który zapewni Ci bardzo dobrze płatną pracę? A może nie odnajdujesz się w obecnej pracy i chciałbyś się przebranżowić? W poniższym artykule odpowiemy czy programowanie to idealna propozycja dla Ciebie.  Programowanie zdecydowanie rozwija kreatywność. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć sprawność swojego umysłu, a także umiejętność logicznego myślenia oraz koncentracje. Programowanie uczy wyciągać wnioski i pomaga lepiej zapamiętywać fakty i informacje.Wbrew temu, że mówi się o nasyceniu rynku, na świecie w dalszym ciągu brakuje dobrych programistów. Co więcej, wielu naukowców twierdzi, że już w najbliższych latach nawet w zawodach, które nie będą związane z najnowocześniejszymi technologiami – będą wymagane przynajmniej minimalne, podstawowe umiejętności programowania. Nic więc dziwnego, że jego naukę rozpoczynają już nawet dzieci w okresie szkolnym. Programowanie u dzieci pozwala odkrywać i rozwijać uzdolnienie naszych pociech, a także wspierać ich pasje i odkrywać talenty, które posiadają.

Nauka programowania to jedno z najlepszych ćwiczeń dla mózgu, które poprawia i ułatwia rozwiązywanie problemów. Dzięki niej nauczysz się rozumieć ten świat i rozwiązywać problemy, które napotkasz w nim każdego dnia. Nie bez powodu mówi się więc, że to właśnie programiści mają ogromną moc i zmieniają tym samym świat.

Programowania możemy się uczyć oczywiście przez system szkolnictwa, wybierając na przykład technikum informatyczne. Idealnym rozwiązaniem będą również studia informatyczne, które mają również duże znaczenie na rynku pracy i ułatwią nam jej znalezienie. Pamiętaj jednak, że to nie same studia są najważniejsze – a Twoje umiejętności i wiedza, które możesz posiąść we własnym zakresie. W Internecie znajduje się mnóstwo informacji na temat podstaw programowania, które z pewnością pomogą Ci zacząć. Na rynku znajduje się również wiele firm szkoleniowych, które uzupełnią te informacje i zdecydowanie poszerzą te wiedzę. Ogromnym plusem jest to, że pracujesz tutaj z praktykami, a więc osobami, które mają ogromne, wieloletnie doświadczenie w branży. Kurs programowania to dobry kierunek i metoda nauki.

Jakie języki programowania są obecnie najpopularniejsze?

Niewątpliwym argumentem, który potwierdza, że wybór programowania jako ścieżki zawodowej jest opłacalny – są bardzo wysokie zarobki, często przekraczające barierę 10 tysięcy złotych na rękę. Nic więc dziwnego, że na jego naukę decydują się nie tylko osoby po szkole, ale również dorosłe osoby, które chcą się przebranżowić i zmienić całkowicie profil swojej kariery, podnieść status swojego życia.

Wśród najpopularniejszych języków programowania znajduje się:

  1. Python
  2. Java
  3. C#
  4. PHP
  5. C/C++

Według wielu źródeł doświadczony Java Developer może liczyć na zarobki rzędu 12-35 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Analogicznie na bardzo zbliżone zarobki może liczyć Python Developer.

Pensje programistów są więc ogromne w porównaniu do większości innych zawodów. Co więcej, programowanie daje nam mnóstwo możliwości progressowania i rozwoju swojej kariery. Oczywiście początkowe stawki na jakie możemy liczyć są zdecydowanie mniejsze, jednak dość szybko możemy wspinać się po drabince kariery jako programista. Im lepsi będziemy się stawać tym szybciej będziemy mogli oczekiwać bardzo wysokich zarobków, na które każdy z nas liczy w bardzo perspektywicznej branży jaką jest IT. Programowania warto się uczyć, a im wcześniej się zacznie i im więcej serca w to włożymy – tym szybciej będzie rozwijać się nasza kariera.

Red. OKO

Fot. Pixabay

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy