Na Politechnice Białostockiej powstał kompleks boisk i kortów

Kompleks boisk m.in. do gry w piłkę nożną, a także kortów do tenisa i squasha otwarto w poniedziałek na kampusie Politechniki Białostockiej

Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł.

Politechnika Białostocka to największa uczenia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Na jej kampusie znajduje się większość wydziałów uczelni, a także akademiki czy Centrum Nowoczesnego Kształcenia, gdzie jest biblioteka. Najnowszą inwestycją uczelni jest kompleks boisk.

Opis planu boisk:

1 – korty do gry w squasha

2 – park kalisteniczny

3 – boisko wielofunkcyjne

4 – boisko do gry w piłkę plażową

5 – kort do tenisa ziemnego

6 – boisko Orlik z mobilnymi trybunami

7 – korty do tenisa ziemnego

 

 

Jak mówiła podczas otwarcia rektor uczelni prof. Marta Kosior-Kazberuk, to pierwszy taki otwarty kompleks boisk w regionie. Powiedziała, że pomysł pojawił się kilka lat temu, a ma służyć studentom, pracownikom PB oraz mieszkańcom. Podkreśliła, że udało się wybudować obiekt, który spełnia najwyższe standardy, jeśli chodzi o dyscypliny sportowe.

Inwestycja powstała na terenie ponad 10 tys. metrów kw. Powstał kompleks boisk m.in. do gry w piłkę nożną oraz wielofunkcyjny, a także kortów do gry w tenisa i squasha. Powstał także park kalisteniczny do ćwiczeń siłowych.

Obiekt jest ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring i przystosowany do użytkowania również przez osoby z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł, a dofinansowanie – jak poinformowała Kosior-Kazberuk – uczelnia otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak zapowiadano wcześniej, z boisk mają korzystać przede wszystkim studenci i wykładowcy, uczelnia nie wyklucza też możliwości korzystania z nich przez mieszkańców miasta.(PAP)

 

Red. M. L.

Fot. Dariusz Piekut/Politechnika Białostocka

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy