Przedszkolaki z Supraśla mają nowoczesny plac zabaw

Przy Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu powstał nowoczesny plac zabaw, zaś teren przy placówce kompleksowo zagospodarowano

Inwestycja warta prawie 1,2 mln zł została zrealizowana dzięki lokalnemu budżetowi obywatelskiemu. W środę (28.09) doszło do jej uroczystego otwarcia.

To jeden z największych projektów gminy powstałych w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy oddali na to zadanie aż 1327 głosów. Wicewojewoda Bogusława Szczerbińska wyraziła przekonanie, iż nowe miejsce do zabawy będzie bardzo dobrze służyło dzieciom, zaś ich rodziców ucieszą m.in. powstałe w ramach inwestycji miejsca parkingowe

Dyrektor przedszkola Beata Grochowska-Surowiec podkreślała, iż plac zabaw jest pełen nowoczesnych, ale i rozwijających dzieci urządzeń. – Mamy tutaj ogród sensoryczny, który rozwija zmysły dotyku i słuchu, mamy grające zabawki, jest ścieżka sensoryczna – wymieniała dyrektor placówki.

Projekt do BO złożyli Alina i Piotr Supronik.

– Mieliśmy w tym czasie dwójkę naszych dzieci w przedszkolu. Plac zabaw, który wtedy był, pamiętał jeszcze czasy mojego męża, który do tego przedszkola chodził. Nadszedł czas, aby to zmienić – powiedziała Alina Supronik. – Chodziło o bezpieczeństwo, poprawę jakości samej zabawy – podkreślił z kolei Piotr Supronik.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy