Trwa akcja charytatywna „Tornister Pełen Uśmiechów”


Ruszyła akcja charytatywna „Tornister Pełen Uśmiechów” organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej

Akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” ma na celu wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących. W tym roku wyprawki szkolne trafią do podopiecznych ze świetlic Caritas.

– Tornister pełen uśmiechów, a przede wszystkim pełen przyborów szkolnych potrzebnych dzieciom w nowym roku szkolnym, kierujemy do podopiecznych naszych świetlic w Sokółce, w Supraślu i w Białymstoku – mówi ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. – Pomyśleliśmy także o dzieciach, którymi opiekuje się Caritas w Grodnie.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy dostarczyć zakupione wcześniej przybory szkolne oraz nowe plecaki do biura Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej 32. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Do pomocy może włączyć się każdy: osoby prywatne, firmy, parafie czy grupy przyjaciół.

– Należy zaopatrzyć się w nowy plecak, a do niego włożyć najbardziej potrzebne przybory. Od plasteliny, poprzez kredki, mazaki, ołówki, długopisy, piórniki, linijki, bloki, zeszyty. Zresztą każdy z nas był w szkole i pamięta jakich przyborów używał – wyjaśnia ks. Sęczek.

Oprócz zakupu przyborów, akcję można wesprzeć również dokonując wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej oraz podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej. Akcja trwa do 15 września 2021 r.

Red. M.L.

Fot. Caritas Archidiecezji Białostockiej

Caritas Archidiecezji Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy