Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu rozwijają umiejętności w Grecji


Grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wyjechała do Grecji w celu realizacji projektu rozwoju kompetencji kluczowych

Na miejscu uczniowie realizują dwutygodniowy program zajęć bazujących na poznaniu i rozwoju języków obcych oraz zapoznaniu się z geografią, kulturą i obyczajami panującymi w innym kraju Unii Europejskiej.

19 października kolejny dzień mobilności uczniowie rozpoczęli od zajęć w centrum edukacyjnym Parku Narodowego Gór Olimp, czyli historia Grecji w pigułce. Wędrując przez kolejne sale wystawowe uczniowie zebrali najciekawsze informacje na temat historii Grecji oraz fauny i flory. Nie brakowało tez ciekawostek turystycznych i lokalnych legend, opowiadających o powstawaniu instrumentów muzycznych na których grali bogowie olimpijscy. Ostatnim punktem wizyty w Litochoro był spacer do wąwozu Enipeas i podziwianie szczytów Olimpu skąpanych w południowym słońcu.

Podsumowując pierwsze doświadczenia i zdobyte informacje młodzież przygotowała prezentacje multimedialne na warsztatach językowych IT. Ta forma zajęć zachęciła ich do pobudzenia kreatywności, ale jest też swego rodzaju pamiętnikiem projektowym, do którego kiedyś uczniowie zapewne wrócą z przyjemnością.

 

Red. M.L.

Fot. Gmina Ciechanowiec

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy