Wysokie Mazowieckie. Nowe oddziały przedszkole w „Świecie Malucha”

W lutym br. zostały zakończone roboty budowlane w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. W mieście  funkcjonują dwa przedszkola, które zapewniają miejsca dla 570 dzieci. Mimo tego zapotrzebowanie na nowe miejsca cały czas rośnie.

Wynika to z faktu, iż uczęszczają do nich dzieci nie tylko z terenu miasta, ale i innych gmin. W sumie 173 dzieci.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapewnienia jeszcze większej liczby miejsc w miejskich przedszkolach oraz dostosowania infrastruktury do potrzeb maluchów i przygotowania zaplecza socjalno-bytowego dla dzieci i nauczycieli, w 2019 roku rozpoczęto realizację projektu, którego efektem jest nowoczesne skrzydło powstałe przy Miejskim Przedszkolu Nr 1. Znajduje się w nim 7 oddziałów dla 165 nowych dzieci w wieku 3-4 lata oraz dzieci niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w windę osobową i towarową, wentylację mechaniczną i klimatyzatory” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Wysokiem Mazowieckiem.

Oprócz tych pomieszczeń powstała również duża, przestronna sala wielofunkcyjna. Będą tam prowadzone zajęcia sportowe, teatralne, muzyczne, a także uroczystości przedszkolne. Obok budynku powstał parking na 24 miejsca. Drugim etapem będzie pełne wyposażenie obiektu w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne oraz zagospodarowanie terenu wokół przedszkola. Koszt inwestycji to ok. 5,3 mln zł. Otrzymane dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 1,6 mln zł.

Nowe skrzydło będzie w pełni funkcjonować od 1 września 2020 roku

Obecnie trawa rekrutacja na 165 miejsc dla dzieci w wieku 3-4 lata do nowej części obiektu na rok przedszkolny 2020/2021.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy