11 lipca rozpocznie się Suwałki Blues Festival 2024

Ana Popovic, Bernard Allison, Sari Schorr czy Zalewski – to gwiazdy, które zagrają na Suwałki Blues Festival 2024 w dniach 11-13 lipca. Wystąpią też m.in. Wojciech Waglewski z grupą VOO VOO oraz Ania Rusowicz i Maciej Maleńczuk

Suwałki Blues Festival 2024 (SBF) odbędzie się po raz siedemnasty. Potrwa trzy dni.

W tym czasie na czterech scenach głównych odbędą się koncerty plenerowe, a na mniejszych scenach koncerty akustyczne. Zaplanowano także śniadania bluesowe, Suwałki Blues Drift 2024, czyli zlot samochodów Mazda MX5, paradę motocykli i koncert na mobilnej platformie.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 11 lipca koncertem Krzysztofa Zalewskiego w Hali Arena Suwałki. Artysta jest zwycięzcą polskiego „Idola” w 2004 roku. Jego występ poprzedzi grupa NOA & The Hell Drinkers z Hiszpanii, zwycięzca European Blues Challenge 2023. Koncert poprowadzi dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki.

W Suwałkach zagra także gwiazda bluesa, mieszkająca w USA Serbka Ana Popovic. To będzie drugi wystąp tej wokalistki na SBF. Pierwszy raz zagrała w Suwałkach w 2011 roku.

Podczas festiwalu wystąpi około 40 zespołów bluesowych z Polski i zagranicy. Na scenie zagra ok. 200 muzyków. Suwałki Blues Festival to prawdopodobnie największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju.

W piątek 12 lipca wieczorem odbędzie się specjalny koncert zespołu VOO VOO & Dzieci Bluesa. Wojciech Waglewski wystąpi podczas tego koncertu z Anią Rusowicz, Maciejem Maleńczukiem, Tomaszem „Titusem” Pukackim i wykonawcą WaluśKraksaKryzys.

W sumie będzie można wysłuchać kilkudziesięciu koncertów na scenach plenerowych oraz w klubach i barach. Wstęp na imprezy plenerowe jest wolny. Wieczorne koncerty klubowe są biletowane.

W ramach festiwalu w sobotę odbędzie się też kwalifikacja do European Blues Challenge 2025. Pięć polskich zespołów powalczy dodatkowo o nagrodę prezydenta Suwałk.

Suwałki Blues Festival to jedna z największych imprez bluesowych w Polsce, która co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik „Twój Blues” kilkakrotnie uznawał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Impreza jest organizowana przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury.

Więcej informacji o wykonawcach SBF można znaleźć na stronie www.suwalkiblues.com (PAP)

Red. M. L.

Fot. SBF 2024

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy