„Baśń o Rycerzu bez konia” w BTL

Białostocki Teatr Lalek zaprasza na pełną humoru, rozśpiewaną opowieść o sile marzeń i wielkiej przyjaźni, zdolnej pokonać wszelkie przeciwności losu.

Dawno, dawno temu, był sobie Rycerz bez Konia. I był z tego powodu bardzo nieszczęśliwy. Wszyscy waleczni Rycerze mieli przecież swoje Konie – On jeden jedyny nie miał.

Gdybyż tylko wiedział, że gdzieś tam, w świecie, jest Koń w sam raz dla Niego – taki Koń bez Rycerza – na pewno byłoby Mu lżej.

Na szczęście my już to wiemy.

Nie wiemy tylko, czy się spotkają – i jakie będą mieć po drodze przygody”.

Spektakl o marzeniach… 

 

Autorką „Baśni o Rycerzu bez konia” jest Marta Guśniowska. Napisała ją 15 lat temu, i jak sama mówi, to pewnego rodzaju jubileusz…

„Sztuka jak zwykle jest o tym, co sobie kto znajdzie w sztuce. Każdy może znaleźć sobie coś innego. Pisząc myślałam, żeby napisać bajkę o tym, że warto wierzyć w marzenia. Że marzenia zawsze się spełniają, jeżeli bardzo mocno w nie wierzymy, i o tym, że każdy ma kogoś takiego ważnego, przeznaczonego sobie, że mamy te swoją drugą połówkę, albo przyjaciela, albo kogoś takiego, że nie jesteśmy sami na świecie. A nawet  jak nam się czasem wydaje, że jesteśmy sami, to wystarczy się troszeczkę rozejrzeć, czy powędrować, żeby znaleźć tego kogoś ważnego” – powiedziała Marta Guśniowska.

Jest to przedstawienie familijne. Trwa 60 minut. Skierowane do widzów przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Widowisko zrealizowali czołowi artyści węgierskiej sceny lalkowej. Autorem scenografii jest Erik Grosschmid. Muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Premiera baśni „Rycerz bez Konia” w reż. Andrása Veresa (Węgry) już 18 maja 2019 o godz. 16.00.

Spektakl grany na scenie kameralnej. Miejsca nienumerowane.

Najbliższe przedstawienia:

19.05.2019 godz. 11:00
29.05.2019 godz. 09:00
30.05.2019 godz. 11:00
31.05.2019 godz. 09:00
01-02.06.2019 godz. 15:00

 

Zobacz co jest grane w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Kliknij tutaj

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska / Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy