Białystok Sercem z Białorusią

W piątek (2 października) w Białymstoku odbędzie się koncert „Sercem z Białorusią”. Wydarzenie to będzie manifestacją solidarności z Białorusią i narodem białoruskim, który walczy o swoją wolność i możliwość życia w demokratycznym kraju.

Organek i legenda białoruskiej sceny rockowej Lavon Volski, a także Naviband oraz Ilo&Friends – wystąpią w piątek przed Teatrem Dramatycznym. Mają też pojawić się inne zespoły z Białorusi, oczywiście jeśli bez przeszkód przekroczą granicę. Początek koncertu o godz. 18.00. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Tutaka oraz Białoruskie Stowarzyszenie Studentów, które przez wiele lat organizowało Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”, przy współpracy z Białoruskim Domem w Warszawie oraz Fundacją Białoruś 2020 (założoną przez przedstawicieli diaspory białoruskiej Białegostoku).

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane m.in. przez Miasto Białystok.

– To bardzo ważne, aby walczący o wolny i demokratyczny kraj Białorusini wiedzieli, że ich wspieramy w tej dramatycznej walce, że o nich myślimy i wierzymy w ich zwycięstwo. My, Polacy, zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, ile znaczy solidarność – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Organizatorzy koncertu apelują o zabranie ze sobą flag biało-czerwono-białych i biało-czerwonych. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie na kanale Youtube.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy