Biblioteka w Łapach w gronie laureatów programu „Partnerstwo dla książki”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla książki” na realizację projektu „Zobaczyć więcej”

Głównym jego założeniem jest praktyczne wykorzystanie nowych technologii w pracy z czytelnikiem w celu popularyzowania czytelnictwa i biblioteki. Podczas warsztatów uczestnicy projektu poznają historię rozwoju wirtualnej rzeczywistości oraz zasady jej działania. W ramach wirtualnej turystyki odwiedzą różne miejsca na świecie, również te opisywane w wybranych utworach literackich. Samodzielnie stworzą własne obrazy i filmy. Każdy będzie mógł przetestować okulary VR, poznać ciekawe aplikacje oraz złożyć kartonowe gogle rzeczywistości wirtualnej.

W ramach projektu zostanie przygotowana i przeprowadzona gra łączącą literaturę z wirtualną rzeczywistością.

Odbędą się również spotkania autorskie z podróżnikami skierowane do całej społeczności lokalnej. Biblioteka wciąż się rozwija i podąża za zmianami, które wiążą się z dynamicznym postępem naukowo-technicznym. Realizacja projektu „Zobaczyć więcej” jeszcze bardziej rozszerzy wachlarz oferowanych przez Bibliotekę usług.

 

Red. M.L.

Fot. UM Łapy

Urząd Miejski w Łapach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy