Czeremszyna zagrała dla chorego Mikołaja!

To aktualnie jeden z najlepszych muzycznie i jeden z najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Od początku wierny repertuarowi związanemu z miejscem zamieszkania muzyków –  z tradycyjnymi pieśniami z Podlasia pogranicza polsko- białorusko- ukraińskiego. Spójny artystycznie, a jednocześnie różnorodny i atrakcyjny repertuar, bogate instrumentarium i po mistrzowsku opanowane śpiewy wielogłosowe, a także dbałość o wygląd sceniczny oraz profesjonalne podejście do występów – w skrócie: Czeremszyna!  Grupa zagrała w sobotni wieczór koncert w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury. A cel był szczytny – pomóc choremu na SMA Mikołajowi Karelusowi.

 

– Jesteśmy tu wszyscy w jednym celu. Walczymy z tą straszną chorobą i razem ją pokonamy. Gramy dla Mikołaja. Cieszmy się, że tu jesteście, że macie otwarte głowy i otwarte serce – zwrócili się do publiczności muzycy.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/mikolaj-sma

Zespół „Czeremszyna” został założony w 1993 r. z inicjatywy Barbara Kuzub-Samosiuk, w ośrodku kultury w niewielkiej miejscowości Czeremcha na Podlasiu przy granicy z Białorusią. Powstanie i historia zespołu jest pozytywnym przykładem na to, jak sukcesywną i wytrwałą pracą można osiągnąć taki poziom artystyczny i wykonawczy, który aktualnie predestynuje grupę do występowania na najlepszych scenach festiwalowych muzyki folk/World Music na świecie.

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

czeremszyna.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy