Folklor ponad granicami czyli Podlaskie Spotkania

Folklor ponad granicami – czyli 15. Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”

Na festiwalowej trasie, podobnie jak w latach ubiegłych znalazła się scena Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej (PMKL). Wystąpią artyści z różnych zakątków świata: Egiptu, Kuby czy Gruzji i znakomite polskie zespoły folklorystyczne, które w tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, można będzie oglądać na żywo. Początek koncertu w Skansenie w sobotę (7.08) o godz. 17.

 

Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z tradycją muzyczną różnych narodów, a dla regionu – świetna reklama w Polsce i za granicą. W tegorocznej edycji „Podlaskich spotkań” bierze udział dwanaście zespołów, połowa to goście zza granicy – z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Egiptu, Gruzji, Kuby i Słowacji.
Na festiwal przyjedzie też sześć znakomitych polskich zespołów folklorystycznych. Większość z nich prezentowała się w Skansenie w ubiegłym roku, jednak z powodu covidowych obostrzeń można je było oglądać wyłącznie za pośrednictwem internetu.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej i zespoły: „Krakus”, „Wrocław”, „Raciborzanie”, „Suwalszczyzna”, „Promni” z Warszawy i gospodarze czyli „Skowronki” z Brańska” zaprezentują się przed publicznością na żywo.
Festiwal potrwa sześć dni. Uczestnicy wystąpią w tym czasie w siedmiu podlaskich miejscowościach, między innymi Brańsku, Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Szepietowie czy Wasilkowie.

Organizatorami koncertu w skansenie są, jak co roku, Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i jak zwykle będzie to koncert wyjątkowy ze względu na scenerię. Zespoły zaprezentują się na scenie ustawionej w samym sercu skansenu, wśród zieleni i zabytkowej drewnianej architektury.

Festiwal „Podlaskie Spotkania” odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podlaskiego.


 

Red. OKO

Fot. PMKL

PMKL

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy