Księga dżungli wraca na deski Opery

Księga dżungli wraca na deski Opery

„Księga dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba Lubowicza powraca w najbliższy piątek, 18 października na deski sceny kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Roztańczona, rozśpiewana i mądra bajka skierowana jest zarówno do młodych widzów jak i całych rodzin.

Opowieść na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga przeniesiona została na teren dżungli miejskiej, dzikiej i bezwzględnej. Przybrała musicalową formę. Świat egzotycznej dżungli wydaje nam się nagle dziwnie znajomy. Próbuje się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, chłopiec zwany Mowgli. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych?

Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić.

Przypowieść o władzy

Jest to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

To kolejny sukces Jakuba Szydłowskiego na podlaskiej scenie – przypomnijmy, że jest on reżyserem takich hitów jak „Doktor Żywago” czy „Adonis ma gościa”. Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, świetne songi solistów i efekty multimedialne zapewniają widzom wspaniałe widowisko.

 

 

 

Red. OKO

Fot. Fot. M. Heller/OiFP

Źródło: Joanna Dolecka/Rzecznik prasowy OiFP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy