Pasja, hobby i trąby w Suchowoli

Nie za starzy na muzykę

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Suchowoli gra od ponad 60 lat. W tym czasie wykształciła wielu muzyków amatorów, którzy przeszli na dętą emeryturę, jednak nie wszyscy. W 2016 roku ówczesny dyrygent Jerzy Zdanewicz założył zespół absolwentów MOD ZS w Suchowoli i od tamtej pory grupa spotyka się regularnie.

Zobacz film z próby orkiestry absolwentów!

Jakoś człowieka ciągnie do tego, jednak trochę to w sercu zostaje. Coś w tym jest, jest taka siła, że do tej orkiestry jednak ciągnie człowieka.  Mówi Łukasz Kulikowski, który na saksofonie gra od ponad 20 lat.

To jest ta atmosfera, że się chce. Na przykład po tygodniu pracy chce się przyjechać nawet z Białegostoku na dwie godziny i po prostu posiedzieć, pograć, przypomnieć sobie jak się gra i to jest po prostu atmosfera. – Martyna Milewska gra na tenorze i alcie.

Pasja i hobby

Na co dzień pracują, uczą się, zajmują dziećmi czy wnukami. Raz w tygodniu chwytają trąbki, saksofony, klarnety i puzony żeby wrócić do czasów szkoły średniej. Może nie na tym samym muzycznym poziomie, ale z taką samą, a może jeszcze większą pasją. Wśród najstarszych orkiestrantów jest Mirosław Mikołajczyk, perkusista, który w młodzieżowej orkiestrze grał w latach siedemdziesiątych.

Jestem, staram się być zawsze, staram się prób nie opuszczać, bo jednak cieszę się z tego, że jeszcze dam radę grać, potrafię, pamiętam coś nie coś i to mnie trzyma przy życiu można powiedzieć. 

Na co dzień zajmuję się domem i dziećmi, a te próby to taka odskocznia i powrót do młodości. -Dodaje Aleksandra Puchlik, puzonistka, absolwentka suchowolskiego liceum z 2013.

Zapraszają na koncert

Absolwenci po raz kolejny wystąpią na corocznym święcie orkiestr dętych w Centrum Europy czyli Europaradzie. W tym roku impreza będzie jednodniowa, jest zaplanowana na 18 czerwca.

W tym roku zagramy wiązankę piosenek Czerwonych Gitar, zagramy melodie biesiadne – to taki nowy nasz utwór do potańczenia i pośpiewania. No i skoro to jest zespół trochę starszych osób więc zagramy z lat 80tych. Jarosław Szczerba, dyrygent zespołu.

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy