Podlaskie Kino Plenerowe rusza w trasę

Podlaskie Kino Plenerowe rusza w trasę. Organizują je wspólnie Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Podlaski Instytut Kultury, lokalne samorządy i ośrodki kultury, oraz Fundacja na rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej

To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia.

Z roku na rok cieszy się to wydarzenie coraz większą popularnością i w tym roku postanowiliśmy, że kino plenerowe zawita aż do piętnastu miejscowości – mówił podczas briefingu prasowego Marek Malinowski – członek zarządu Województwa Podlaskiego.

Pierwsze kino odbędzie się 8 lipca w Lipsku, a ostatnie 9 września w Białymstoku

Podlaskie Kino Plenerowe dotrze w tym roku do: Lipska, Goniądza, Kolna, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży, Jedwabnego, Gib, Siemiatycz, Łap, Brańska, Dąbrowy Białostockiej, Czeremchy, Grajewa, Sokółki, dwukrotnie odbędzie się też w Białymstoku, przed Spodkami PIK oraz na kampusie Politechniki Białostockiej. Podlaskie Kino plenerowe doskonale sprawdziło się w czasie pandemii, na świeżym powietrzu było bezpieczniej. Mieszkańcy regionu polubili seanse pod chmurką i kino nadal jeździ po regionie.

Ten pomysł na stałe wpisał się zarówno do harmonogramu Podlaskiego Instytutu Kultury, jak i do kalendarza  tych miejscowości, do których mamy przyjemność jeździć z kinem – podkreślała Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK. – Dobre filmy, dobra jakość wyświetlania, po stronie uczestników pozostaje zabranie ze sobą dobrego humoru, po naszej  cała realizacja.

Na ekranie znane i lubiane  produkcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie.  Będą zarówno bajki dla dzieci, komedie, filmy akcji, jak i dramaty, między innymi: Elvis, Zupa nic, Bodyguard i żona zawodowca, Farima, Wyszyński – zemsta czy przebaczenie, King Richard: Zwycięska rodzina, Niezgaszalni, Wojna z dziadkiem, Batman, Lessie wróć, Tom & Jerry, Ainbo. Strażniczka Amazonii.  Seanse są darmowe.

Kino na łonie natury, w parku, przy dobrej pogodzie to jest to, czego mieszkańcy potrzebują. Wszyscy ciężko pracujmy i potrzebujemy  chwili odpoczynku, relaksu, a kino plenerowe na to pozwala – zachęcał Jarosław Siekierko, burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie.

Nie tylko mieszkańcy Łap, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości są na tych seansach. Zapraszam 6 sierpnia do Łap. Będzie darmowe kino, popcorn i dla najmłodszych wata cukrowa – zapraszał Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

Podlaskie Kino Plenerowe zostało przygotowane w bardzo dobrej jakości. Filmy będą odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych, a dobre nagłośnienie zapewni sześć kolumn ustawionych co 20 metrów. Na uczestników czekają wygodne leżaki.

Red. M.L.

Fot. PIK

Podlaski Instytut Kultury 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy