Trwa X edycja Up To Date Festival

Trwa X edycja Up To Date Festival

 

Trwa jubileuszowa X edycja Up To Date Festival. Od czwartku miłośnicy nowoczesnej muzyki – elektronicznej, techno i hip-hopu opanowali Białystok.

 

4 dni świetnej zabawy

 

Imprezę rozpoczął wyjątkowy koncert otwarcia w czwartkowy wieczór przy ul. Podleśnej w sali koncertowej Filharmonii Podlaskiej. Uczestnicy tego wydarzenia odbyli muzyczną podróż wraz z Robertem Henke i Anthonym Linell & Ali M Demirel.

Od wczoraj festiwal gości na Stadionie Miejskim w Białymstoku. To tam, na stadionowych parkingach bawią się festiwalowicze mając do wyboru trzy sceny – Beats. Stage by Burn Energy Drink, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki.

Za wczorajszą gwiazdę wieczoru można uznać jednego z najbardziej znanych polskich raperów – Sokoła, którego uczestnicy Up To Date w rozmowach często wskazywali jako „tego wyczekiwanego.” Jego koncert „pod białostockim stadionem” zgromadził wielu miłośników muzyki.

Nie są nowością Centralne Salony Ambientu odbywające się w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz Auli Magna Pałacu Branickich. To w tych, może niecodziennych wnętrzach dla tego rodzaju muzyki, w piątek i sobotę brzmią elektroniczne bity.

Stali i nowi bywalcy

 

Jak co roku w jeden wrześniowy weekend, choć w tym roku nieco dłużej, Białystok zamienia się w stolicę nowoczesnej muzyki. Na tegorocznej, wyjątkowej X edycji można spotkać zarówno stałych bywalców Up To Date, jak i nowych uczestników, rozpoczynających przygodę z festiwalem.

 

„W tym roku jestem już po raz piąty na Up To Date. Z przyjemnością patrzę na to, jak rozwija się festiwal. Jak co roku jest bardzo fajnie i kolorowo.” – mówi Iza – uczestniczka Up To Date.

„Jesteśmy w tym roku po raz pierwszy, jak na razie oczekujemy wrażeń, bo to dopiero początek. Dotychczas nie wydarzyło się nic specjalnego… Chociaż niedawno jakiś pan spadł z malucha, ale na szczęście nic mu się nie stało. Z niecierpliwością czekamy na koncert IC3PEAK, który już jutro.” – opowiadają z uśmiechem na ustach Patrycja i Maciej.

 

Nie zapomnij wysłać pocztówki!

 

Na X edycji nie mogło zabraknąć kultowej już akcji Wyślij Pocztówkę do Babci. Choć w haśle jest babcia, to nie tylko do niej można wysłać pamiątkową kartkę. Pocztówkę może wysłać każdy uczestnik festiwalu do dowolnie wybranej bliskiej osoby, która z różnych powodów nie przybyła z nim na Up To Date. Jedynym warunkiem jest znajomość adresu osoby, do której chcemy wysłać pocztówkę, resztę niezbędnych rzeczy otrzymasz na miejscu.

 

Zobacz także: “Wyślij pocztówkę do babci” – zachęca z muralu Pani Eugenia

 

Organizatorzy przypominają o akcji 50+ w ramach której osoby powyżej 50. roku życia mogą wejść na Up To Date zupełnie za darmo.

 

Up To Date Festival potrwa do niedzieli (8 września) i zakończy się nowością – koncertem zamknięcia. W Auli Magna Pałacu Branickich wystąpią Alessandro Cortini live i Richard Devine live.

 

Red. G.O.

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy