Upiór w Operze – powrót

Król musicalu jest tylko jeden. „Upiór w operze” raz jeszcze zatriumfuje na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, na której już w listopadzie odbędzie się jego dwusetne przedstawienie. Powrót jest triumfalny, bo to tytuł wyczekiwany, wyproszony przez fanów i niemalże wyprzedany. Jeśli chcesz zobaczyć ponadczasową historię niespełnionej miłości ducha opery do ślicznej sopranistki – spiesz się z zakupem biletów, bo zostało ich niewiele. „Upiora w operze” Andrew Lloyda Webbera można zobaczyć w Polsce tylko w Białymstoku. Zapraszamy już od soboty, 2 listopada.

 

Popularny i wielokrotnie nagradzany musical oparty na kanwie powieści „Upiór opery” Gastona Leroux zaadaptowany do możliwości nowoczesnej sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej uzyskał spektakularną odsłonę. Gra większy skład orkiestry, chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Usłyszeć można oryginalne, jedne z największych w Polsce, organy. Autorem scenografii jest  Paweł Dobrzycki, kostiumów – Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk. Kierownictwo muzyczne nad musicalem objął Maciej Pawłowski. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska.  Nad całością czuwał reżyser i dyrektor TM Roma Wojciech Kępczyński. Odtwórcy głównych ról znani są także z „Doktora Żywago” – hitu sceny musicalowej podlaskiej Opery: Damian Aleksander, Tomasz Steciuk, Paulina Janczak, Rafał Supiński – a ponadto rewelacyjne Edyta Krzemień i Kaja Mianowana. Wystąpią Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W spektaklu bierze udział  każdorazowo aż 130 osób – obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Przedstawienie wymaga 21 zmian scenograficznych. To ogromne przedsięwzięcie oraz  widowiskowy  i wzruszający spektakl.

„Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera jest najdłużej w historii granym spektaklem na Broadwayu, a zarazem najbardziej dochodowym musicalem wszech czasów, łączny przychód przekroczył 5 miliardów dolarów.

Polska premiera tego musicalu miała miejsce 15 marca 2008 roku w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, premierowy pokaz w Białymstoku odbył się 24 maja 2013 roku. 24 stycznia 2016 odbyło się setne przedstawienie „Upiora” w Białymstoku. Z tej okazji zorganizowany został Zlot Fanów Upiora – wydarzenie, na które zjechali fani z całej Polski.

 

„Upiór w operze” A. Lloyd Webber
Spektakle w Operze i Filharmonii Podlaskiej grane będą od 2 listopada do 22 grudnia 2019 roku.

 

Red. OKO

Fot. OiFP

OiFP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy