Zbiórka zabawek i Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena z udziałem chóru OiFP

Zbiórka zabawek i Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena z udziałem chóru OiFP

Przed koncertem 13 kwietnia (https://www.oifp.eu/repertuar/koncert-kameralny-nagnajewicz-bach-pachelbel/), w holu budynku przy ul. Podleśnej odbędzie się przedświąteczna zbiórka nowych zabawek na potrzeby dzieci z Ukrainy przebywających w budynku po placówce opiekuńczo-wychowawczej przy ul. 11 Listopada w Białymstoku. W tej chwili przebywa tam 16  ukraińskich dzieci w wieku od 7 do 18 lat.

Zbiórkę organizuje Opera i Filharmonia Podlaska wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Odrobina Radości”.

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej weźmie udział w XXVI Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. To coroczny festiwal muzyki odbywający się w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne. Artyści chóru OiFP brali udział w Festiwalu już kilkakrotnie.

– Cieszymy się, że po raz kolejny dostaliśmy zaproszenie do udziału w tym festiwalu – podkreśla kierownik chóru prof. Violetta Bielecka. – To bardzo prestiżowe wydarzenie, biorą w nim udział artyści i zespoły światowej sławy. Dla naszego chóru to ogromne wyróżnienie i impuls do dalszej pracy i podnoszenia poziomu artystycznego – dodaje.

W środę, 13 kwietnia, artyści chóru OiFP wystąpią w Filharmonii Narodowej w Warszawie z utworami Richarda Straussa, Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego. Zagra orkiestra Polskiego Radia pod batutą Michała Klauzy. Partie solowe wykonają Iwona Hossa, Wanda Franek i Stanislav Kuflyuk.

Środa, 13 kwietnia 2022 r.| godz. 19:30

Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa

Wykonawcy:

Iwona Hossa – sopran

Wanda Franek – alt

Stanislav Kuflyuk – baryton

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

Violetta Bielecka – kierownik artystyczny chóru

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza – dyrygent

Utwory:

Richard Strauss –Śmierć i wyzwolenie op. 24

Krzysztof Penderecki – Lacrimosa

z Polskiego Requiem 

Karol Szymanowski – Stabat Mater op. 53

 

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Opera i Filharmonia Podlaska

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy