Lipsk. 3-metrowa pisanka stanęła w centrum miasta

Na placu przy Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności w niedzielę, 14 września odbyło się oficjalne otwarcie trasy turystyczno – rekreacyjnej pod nazwą „Szlak Pisankowy”. Odsłonięto także największą w regionie pisankę.

 

3-metrowa pisanka stanęła przy Muzeum Lipskiej Pisanki, które wkrótce ma przejść modernizację. W budynku pojawią się m.in. nowe gabloty, i przewodniki audio w różnych językach. Na ten cel władze Lipska zdobyły pół miliona złotych.

Największa pisanka już budzi zachwyt turystów i mieszkańców Lipska

 

Tropiąc lipską pisankę można zwiedzić Lipsk i poznać jego historię. Uczestnik zabawy otrzymuje w punkcie Informacji Turystycznej specjalnie przygotowany quest, dzięki któremu będzie w stanie odnaleźć wszystkie pisanki, rozsiane po całym mieście.  Jest ich 10 sztuk. Trasa szlaku wiedzie przez ważne dla historii miasta punkty jak: Kopiec Wolności, pomnik „Zginęli za Polskę” czy dom bł. Marianny Biernackiej. Na miejscu musi odpowiedzieć prawidłowo na pytanie. Odpowiedź należy wpisać w wyznaczonym miejscu na queście. Odpowiedzi na wszystkie pytania uprawniają do odbioru nagrody niespodzianki. Nagrody będą wydawane w punkcie informacji turystycznej oraz Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji.

 

Red. M.L.

Fot. Iza Kosakowska / Polskie Radio Białystok

Urząd Miejski w Lipsku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy