Rowerzyści mają nową kładkę nad Kanałem Bystrym w Augustowie


Rowerzyści mają nową kładkę nad Kanałem Bystrym w Augustowie

Nowa kładka powstała przy moście na drodze wojewódzkiej 664 w stronę Lipska. Znacznie ułatwi przemieszczenie się rowerzystów. Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa. 

Do tej pory trasa dla jednośladów kończyła się przed mostem i ponownie zaczynała tuż za nim. Rowerzyści musieli przeprowadzać swoje pojazdy bardzo wąskim chodnikiem. Teraz mogą bez problemu korzystać ze szlaku Green Velo, który wiedzie przez nowo otwartą kładkę.

– Cieszę się, że do tego niezwykle malowniczo położonego miejsca będzie już można bezpiecznie dotrzeć rowerem. Dotychczas istniejące warunki, w znacznym stopniu utrudniały swobodne przemieszczenie się tutaj rowerzystów – mówił Paweł Wnukowski, radny wojewódzki i przewodniczący Komisji Rozwoju, Gospodarki, Infrastruktury i Promocji Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Prace inwestycyjne podzielono na dwie części. Obok istniejącego mostu nad Kanałem Bystrym w Augustowie wykonano kładkę dla rowerzystów o długości 65 m i szerokości blisko 3,5 m. Powstała także ścieżka o długości 124 m łącząca istniejącą infrastrukturę rowerową w obrębie kanału, z nowo wybudowanym obiektem.

– Kładka z pewnością zapewni właściwe warunki bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Prace remontowe trwały od zeszłej jesieni do połowy lipca, zakończyły się nieco przed czasem – powiedział Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

W ramach projektu wykonano także oświetlenie kładki oraz kanalizację deszczową. Koszt inwestycji to 4,2 mln zł, większość została dofinansowana z budżetu województwa. 630 tys. zł to kwota, jaką wsparło inwestycję Ministerstwo Infrastruktury, a 50 tys. zł to pieniądze przekazane przez Urząd Miejski w Augustowie.

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy