Rusza 24. edycja konkursu Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na palmę wielkanocną

Rusza 24. edycja konkursu Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na palmę wielkanocną

W konkursie wziąć udział może każdy dostarczy do muzeum do 24. marca własnoręcznie wykonaną palmę wraz z kartą zgłoszenia. Palmy powinny mieć naturalne, własnoręcznie wykonane zdobienia (np. z bibuły, kolorowego papieru, suszonych roślin, tkanin, nici itp.), natomiast wykluczone z konkursu zostaną te, które były zakupione gotowe lub z gotowymi ozdobami z tworzyw sztucznych.  10. kwietnia podczas mszy o godz. 10:00 odbędzie się procesja z palmami – później w Muzeum Rolnictwa zwycięzcy konkursu będą mogli odebrać nagrody.

 

XXIV KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Współorganizatorzy konkursu:

Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu

Patronat duchowy:

J. E. Ks. Biskup dr Piotr Sawczuk Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Organizatorzy do udziału w konkursie zapraszają wszystkich, niezależnie od wieku.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie wypełnionej Karty Zgłoszenia oraz palmy z załączoną karteczką z danymi wykonawcy lub wykonawców (nazwisko, imię, adres, wiek; w przypadku uczniów – nazwisko, imię, klasa, nazwa szkoły) do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu do 24 marca 2022 r. (czwartek) do godz. 1500 . Palmy dostarczone po tym terminie nie zostaną ocenione.

W przypadku kilku wykonawców jednej palmy (tzw. zbiorowej), powinno się dostarczyć Kartę Zgłoszenia, każdej osoby, której nazwisko widnieje na kartce dołączonej do palmy.

Przy ocenie palm będą brane pod uwagę indywidualne pomysły oraz inwencja artystyczna wykonawców. Palmy powinny mieć naturalne, własnoręcznie wykonane zdobienia (np. z bibuły, kolorowego papieru, suszonych roślin, tkanin, nici itp.). Palma wykonana zbiorowo otrzyma jedną nagrodę lub wyróżnienie.

Nauczyciele proszeni są o wstępną ocenę i zgłoszenie na konkurs palm razem z listą uczniów, pełnym adresem szkoły i nazwiskiem dyrektora placówki oraz Kartami Zgłoszeń.

Z OCENY ZOSTANĄ WYKLUCZONE:

 •   PALMY Z GOTOWYMI OZDOBAMI Z TWORZYW SZTUCZNYCH ZAKUPIONYMI W SKLEPIE

  NP. SZTUCZNYMI KWIATAMI, SZTUCZNYMI WSTĄŻKAMI, SZTUCZNYMI BAZIAMI I GAŁĄZKAMI, GOTOWYMI

  OZDOBAMI – BARANEK, ZAJĄC, KURCZAK ITP.

 •   PALMY ZDOBIONE ROŚLINAMI CHRONIONYMI NP. WIDŁAKIEM
 •   GOTOWE PALMY WIELKANOCNE
 •   PALMY OSÓB, KTÓRE NIE DOSTARCZĄ KARTY ZGŁOSZENIA DO 24 MARCA 2022 R.

  Laureaci konkursu razem z palmami winni brać udział we Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu w Niedzielę Palmową w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 1000. Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają wszystkich uczestników z palmami 10 kwietnia b.r. na godz. 930 przed plebanię przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

  Palmy do procesji będą wydawane w Niedzielę Palmową w Muzeum w godz. 8:00 – 9:30.
  Palmy do procesji odebrać można wcześniej (po 1 kwietnia) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

  Lista z wynikami konkursu (zajęte miejsce) będzie dostępna od 4 kwietnia 2022 r. w siedzibie Muzeum Rolnictwa, na stronie internetowej Muzeum www.muzeumrolnictwa.pl oraz tel. (86) 277 13 28 wew. 21.

  Wręczenie nagród i wyróżnień wykonawcom palm nastąpi wyłącznie w Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 r. w godz. 1200 – 1600 w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
  Nagrody nie odebrane w tym terminie nie będą wysyłane.
  Warunkiem odbioru nagrody lub wyróżnienia jest przekazanie palmy w dniu Niedzieli Palmowej na rzecz Organizatora (nie dotyczy palm przekazanych przez Muzeum jako dar Biskupowi oraz gościom). Zainteresowani mogą uzyskać wszelkie informacje od poniedziałku do piątku w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w godz. 800-1600

  tel. (86) 277 13 28 wew. 21 lub e-mail: zabytekpodlasia@interia.pl
  Organizator nie udziela informacji na temat rodzaju nagród przyznanych uczestnikom konkursu.

  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia palm powstałe podczas transportu.

Regulamin może ulec zmianie w związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną.

 

Red. OKO

Fot. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

0 0 votes
Article Rating
 • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy