Rusza wakacyjne zwiedzanie Białegostoku w czasie jazdy zabytkowym jelczem, tzw. ogórkiem

Zwiedzanie Białegostoku podczas przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem”

Wakacyjne zwiedzanie Białegostoku w czasie jazdy zabytkowym jelczem, tzw. ogórkiem – rusza od soboty. Przejażdżki będą organizowane co sobotę. Potrwają do września.

Takie przejazdy organizowane są od kilku lat w okresie wakacyjnym przez białostocki oddział PTTK i miasto Białystok. Cieszą się dużym zainteresowaniem. O mieście opowiadają przewodnicy z PTTK; a trasa autobusu wiedzie przez najważniejsze zabytki, a także te mniej znane miejsca.

Jak powiedziała PAP Lucyna Rożko-Purta, trasa biegnie zarówno przez centrum miasta, jak i poza nie. Obok takich zabytków jak Pałac Branickich, modernistyczny kościół św. Rocha, któremu nadano tytuł Pomnika Historii, czy wybudowaną w połowie XIX wieku cerkiew św. Mikołaja, „ogórek” odwiedzi też np. dzielnicę Bojary, która niegdyś słynęła z drewnianych domów, czy zabytkową ulicę Warszawską. Trasa prowadzi też przez miejsca związane z historią białostockich Żydów.

Podczas przejazdu autobusem zwiedzający dowiedzą się więcej także m.in. o kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, czy gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Wyjazdy zabytkowym autobusem będą odbywać się w każdą sobotę; potrwają do 2 września. Zaplanowano dwie przejażdżki o godz. 11:00 i 12:00; wycieczki ruszają z przystanku przy Pałacu Branickich. (PAP)

Red. M.L

Fot. UM Białystok

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy