Sylwester w Suwałkach, Łomży i Grajewie

Niestety z uwagi na COVID-19, tegoroczna oferta sylwestrowa województwa podlaskiego nie jest zbyt bogata. W Łomży oraz Grajewie sylwester miejski nie będzie organizowany, natomiast mieszkańców Suwałk czeka ciekawa opera organizowana przez Suwalski Ośrodek Kultury.

Suwałki

W tym roku Suwalski Ośrodek Kultury przygotował sylwestrową operę. Będą przeboje operowe, operetkowe, musicalowe, a także artyści operowi odegrają hity polskiej muzyki rozrywkowej.

Na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury możemy przeczytać

„W pierwszej części wieczoru przeniesiemy się do krainy klasyki i usłyszymy »hity klasycznej listy przebojów«, między innymi kuplety torreadora z »Carmen« G. Bizeta, »La Donna e Mobile« z »Rigoletta« czy najbardziej znany muzyczny toast »Libiamo« z »Traviaty« G. Verdiego oraz “Gdybym był bogaczem” ze »Skrzypka na dachu«. Po przerwie połączymy operę ze współczesną piosenką i zabrzmią klasyczne przeboje aranżowane rozrywkowo i z dużym przymrużeniem oka. To powiązanie opery ze współczesną piosenką trafi zarówno miłośników opery i musicalu, jak i fanów popu czy rocka”

Wydarzenie startuje o godzinie 20 w Sali im. A. Wajdy przy ul. Jana Pawła II 5. Impreza potrwa około 130 minut z przerwą. Cena biletu to 130 zł, jednak  posiadacze Suwalskiej Karty Mieszkańca mogą uzyskać aż do 50% zniżki.

Łomża

Łomżynianie od 2014 roku mogli bawić się na miejskim sylwestrze, organizowanym co roku aż do feralnego 2020. W zeszłym roku z uwagi na zakaz przemieszczenia się oraz szalejącą pandemię, miasto nie zdecydowało się na organizację imprezy. Niestety tego roku mieszkańcy również nie zakończą udziałem w miejskim wydarzeniu. Taką informację uzyskał portal zLomzy.pl w rozmowie z Łukaszem Czechem z Urzędu Miejskiego

„Ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia władze miasta nie planują w tym roku organizacji sylwestra miejskiego”

W 2019 roku łomżyńską scenę sylwestrową przejęły zespoły D-Bomb i Loka, a w 2018 roku czadu dali Czadoman i zespół Future Folk.

Grajewo

Niestety również mieszkańcy Grajewa w tym roku nie spotkają się na placu przed Urzędem Miejskim lub terenach zielonych klubu Hades, aby wspólnie pożegnać ten kolejny pandemiczny rok. W rozmowie z portalem e-Grajewo.pl tę informację potwierdził Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo

„Z uwagi na sytuację pandemiczną, a także wprowadzone przez rząd obostrzenia, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie grajewian, podjęto decyzję o nieorganizowaniu miejskiego Sylwestra”

Ale też nie ma tego złego, bo duch sportu tego dnia będzie czuwać w Grajewie. 31.12 o godzinie 9:45 w Parku Wolności rusza XV Integracyjny Bieg Świąteczno – Noworoczny. Najmłodsi zmierzą się ze sobą na dystansach od 200 do 1000 metrów. Kolejnym etapem jest integracyjny bieg dla wszystkich chętnych wzdłuż parkowych alejek. Imprezę zamknie bieg dla osób 16+ na dystansie 3000 metrów. Na uczestników czekają medale okolicznościowe, herbata oraz ciepły posiłek.

Niestety obecność COVID-19 skłania do podejmowania trudnych decyzji i odejścia od pewnych przyzwyczajeń. Miejmy nadzieje, że rok 2022 finalnie przyniesie kres pandemii, a w przyszłym roku każdy będzie mógł bawić się na miejskich sylwestrach.

 

Red. Maciej Walesiuk

Fot. Pixabay

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy